Návštěva Legionowa - 9. - 13.10.2023

Setkání studentů spřátelených škol z České republiky, Bulharska a Polska v rámci Mezinárodních dílen mládeže (Etwinning projekt), kterého se zúčastnili žáci a žákyně 4. a 5. ročníku naší školy. Připravili jsme si krátké vystoupení v anglickém, polském i českém jazyce a ukázku tance v jihočeských krojích. Vystoupení se povedlo a děti velký měly úspěch. Jako obvykle, děti byly ubytovány v polských rodinách, aby si zdokonalily angličtinu…. ale někdy bylo třeba využít i služeb „ pana Googla“. Týdenní program připravený polskými přáteli byl velmi pěkný a zajímavý. Zejména celodenní výlet do historického města Toruň, které je rodištěm Mikuláše Koperníka a patří do Kulturního dědictví UNESCA. Také výlet do Varšavy se vydařil. 12.10. slavila naše partnerská škola 90. jubileum od jejího založení. Při této příležitosti jsme si s ostatními účastníky vyměnili drobné pozornosti a dárky. Těšíme se na příští rok, kdy nás na jaře nebo na podzim opět navštíví přátelé z polského Legionowa.