ŠKOLNÉ ZA PROSINEC
Organizace školního roku 2020 / 2021
Projekt "Veselé zoubky"
Časový rozvrh výdeje stravy
Výše úplaty za předškolní vzdělávání
Kurz bruslení úspěšně ukončen!

logo - EU Peníe školám

Výukové programy zdarma

Výukové programy online a zdarmaV době distanční výuky nabízíme žákům zdarma online výukové programy, které jim mohou při této formě výuky pomoci.

Pro přístup k výukovým programům na Didakta.cz si žáci musí nainstalovat aplikaci DidaktaCZ projektor - instalační soubor si můžete stáhnout z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.

Po spuštění programu je nutné stisknout tlačítko „Zadat PIN“ v levém horním rohu knihovny a zadat kód KFUE - přístup ke všem programům bude aktivní po dobu plošného uzavření škol.

Děti do bruslí

Vážení rodiče, v přiložených souborech naleznete bližší informace k dalšímu ročníku projektu Děti do bruslí. Prosíme nezapomeňte na následující úkony:

• Od 1.9. – 20.9.2020 je nutné děti zaregistrovat pro úrazové pojištění.
  • Podepsaný Souhlas se zpracováním osobních údajů odevzdávejte třídním učitelům.

ddb-souhlas-a-informace-gdpr.pdf46.5 Kb
informace-pro-rodice.pdf379.5 Kb
zastita-msmt.pdf213.1 Kb

Hravé lyžování

Vážení rodiče, níže naleznete informace k pokračování projektu Hravé lyžování. Kurz bude probíhat v termínu od 15.2. do 19.2.2021. Nezapomeňte se včas zaregistrovat - při promeškání termínu registrace nelze již dítě přihlásit.

Provoz školy ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19

opatreni-covid.pdf111.4 Kb

Zájmové kroužky ve školním roce 2020 / 2021

zajmove-krouzky-2020.doc29.7 Kb

Organizace školního roku 2020 / 2021

• Vyučování začíná v pondělí 1.9.2020
  • První pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 28.1.2021
  • Druhé pololetí bude ukončeno ve středu 30.6.2021
  • Podzimní prázdniny: čtvrtek 29.10. a pátek 30.10.2020
  • Vánoční prázdniny: středa 23.12.2020  –  pátek 1.1.2021
  • Jednodenní pololetní prázdniny: pátek 29.1.2021
  • Jarní prázdniny: 8.2. –  12.2.2021
  • Velikonoční prázdniny: čtvrtek  1.4.2021

Roční plánované akce školy a družiny 2020 / 2021

rocni-planovane-akce-druzina608781333.doc31.7 Kb
rocni-planovane-akce-skola738047174.doc30.7 Kb

Online výuka

Online výukaVážení rodiče, s ohledem na aktuální uzavření škol jsme pro naše žáky připravili možnost částečné online výuky v rámci jednotlivých tříd prostřednictví aplikace MS TEAMS.

O termínech jednotlivých online vyučovacích hodin a způsobu připojení Vás budou průběžně informovat jednotliví vyučující prostřednictvím emailu. Videonávod na to, jak se připojit, naleznete zde

Mezinárodní testování žáků – Česká školní inspekce

V květnu minulého roku byla naše škola vybrána  do mezinárodního testování škol v projektu TIMSS. Do hlavního šetření bylo zapojeno 210 základních škol z České republiky. Žáci naší školy byli testováni z matematiky a z přírodovědy elektronickou formou stejně jako dalších 152 škol. Česká školní inspekce vyhodnocuje úspěšnost českých škol v dané věkové skupině v porovnání s ostatními zeměmi. V závěrečném vyhodnocení testování naší školy v porovnání se školami v České republice jsme obsadili  v matematice  58.místo a v přírodovědě  34.místo ze 152 škol. Žáci si v testování museli poradit s látkou, která nebyla dosud probrána a procvičena – zlomky a rovnice. Z výsledků je patrné, že i to úspěšně zvládli.

K úspěšnému výsledku gratulujeme žákům pátého ročníku, poděkování patří také paní učitelce, která žáky v konkrétních předmětech vyučuje.

matematika.pdf352.2 Kb
prirodoveda.pdf289.4 Kb

Záznam vystoupení žáků ZŠ Želeč

Ve videogalerii obce Želeč naleznete kompletní záznam vystoupení našich žáků v rámci akademie, která se konala 18.6.2019 v Kulturním domě v Želči. Celou nahrávku si můžete pustit zde.

Konzultační hodiny

Rodiče, kteří se budou chtít informovat o prospěchu dítěte nebo organizačních otázkách, mohou využít konzultačních hodin učitelů mimo třídní schůzky.

Na tyto konzultace je nutné se předem objednat. Konzultační hodiny pro 1.r. - 5.r. jsou každé pondělí od 14:30 do 15:45.

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

desatero-pro-rodice-deti-predskolniho-veku.doc66 Kb

Sociální příspěvek na akce pořádané ZŠ Želeč

Vážení rodiče,

na základě jednání s Obecním úřadem v Želči Vám oznamujeme, že je možné požádat Základní školu formou písemné žádosti o poskytnutí finančního příspěvku na různé akce pořádané Základní školou a Mateřskou školou v Želči, které hradí rodiče.

Příspěvek je určen pro rodiče samoživitele, kteří pobírají sociální příspěvek na dítě nebo pro rodiče, kteří jsou v evidenci na Úřadu práce. Žadatelé mohou žádostí předkládat také řediteli školy.