Jídelní lístek
Výlet na Monínec jsme si užili!
Projekt Zdravé zoubky
Organizace školního roku 2020 / 2021
Projekt "Veselé zoubky"
Časový rozvrh výdeje stravy
Výše úplaty za předškolní vzdělávání
Kurz bruslení úspěšně ukončen!

Výlet na Monínec jsme si užili!

V pondělí 14.6. navštívili žáci 2. a 4. ročníku areál na Monínci. Pro děti byl připraven bohatý dopolední program. V lanovém parku prokázali čtvrťáci odvahu a fyzickou zdatnost. Ve výšce zdolávali různé nástrahy a museli být velmi ostražití a obratní. Kdo prošel celý lanový park zaslouží obdiv. Druháci si vyzkoušeli menší lanový park, který skrýval také záludné překážky. Děti se vyřádily na tubingu a hlavně na vodní skluzavce. Ta byla velmi oblíbená. Svoji akrobatickou zdatnost mohly děti prokázat na závěsné trampolíně. Přemet vpřed a vzad zvládl málokdo.
Slunečné počasí  nás naladilo na již blížící se prázdniny. Výlet jsme si všichni užili.

Oznámení o uzavření MŠ Želeč a Hlavatce

Vážení rodiče, dovolujeme si Vám oznámit, že Mateřské školy Želeč a Hlavatce budou od 19.7. do 31.8.2021  uzavřeny.

Výsledky voleb do Školské rady

Volby do Školské rady se konaly v týdnu od 3.5.do 7.5.2021. Rozdáno bylo 86 kandidátních lístků zákonných zástupců. Odevzdáno 22 kandidátních lístků.

Do Školské rady byli zvoleni:

• za zákonné zástupce: Šárka Dvořáková, Jana Podlahová, ing. Milan Vaněk
  • za zástupce pedagogických pracovníků: Mgr. Jindra Cílková, Mgr. Marie Kostečková, Lada Suchá

Zástupce zřizovatele do Školské rady doplní Obec Želeč. Ustavující schůze je plánována na září.

Samotestování žáků - instruktážní video

Pod níže uvedeným odkazem naleznete krátké instruktážní video týkající se postupu samostestování žáků ve škole, viz. https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20&t=1s

Výukové programy zdarma

Výukové programy online a zdarmaV době distanční výuky nabízíme žákům zdarma online výukové programy, které jim mohou při této formě výuky pomoci.

Pro přístup k výukovým programům na Didakta.cz si žáci musí nainstalovat aplikaci DidaktaCZ projektor - instalační soubor si můžete stáhnout z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.

Po spuštění programu je nutné stisknout tlačítko „Zadat PIN“ v levém horním rohu knihovny a zadat kód KFUE - přístup ke všem programům bude aktivní po dobu plošného uzavření škol.

Provoz školy ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19

opatreni-covid.pdf111.4 Kb

Zájmové kroužky ve školním roce 2020 / 2021

zajmove-krouzky-2020.doc29.7 Kb

Organizace školního roku 2020 / 2021

• Vyučování začíná v pondělí 1.9.2020
  • První pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 28.1.2021
  • Druhé pololetí bude ukončeno ve středu 30.6.2021
  • Podzimní prázdniny: čtvrtek 29.10. a pátek 30.10.2020
  • Vánoční prázdniny: středa 23.12.2020  –  pátek 1.1.2021
  • Jednodenní pololetní prázdniny: pátek 29.1.2021
  • Jarní prázdniny: 8.2. –  12.2.2021
  • Velikonoční prázdniny: čtvrtek  1.4.2021

Roční plánované akce školy a družiny 2020 / 2021

rocni-planovane-akce-druzina608781333.doc31.7 Kb
rocni-planovane-akce-skola738047174.doc30.7 Kb

Online výuka

Online výukaVážení rodiče, s ohledem na aktuální uzavření škol jsme pro naše žáky připravili možnost částečné online výuky v rámci jednotlivých tříd prostřednictví aplikace MS TEAMS.

O termínech jednotlivých online vyučovacích hodin a způsobu připojení Vás budou průběžně informovat jednotliví vyučující prostřednictvím emailu. Videonávod na to, jak se připojit, naleznete zde

Mezinárodní testování žáků – Česká školní inspekce

V květnu minulého roku byla naše škola vybrána  do mezinárodního testování škol v projektu TIMSS. Do hlavního šetření bylo zapojeno 210 základních škol z České republiky. Žáci naší školy byli testováni z matematiky a z přírodovědy elektronickou formou stejně jako dalších 152 škol. Česká školní inspekce vyhodnocuje úspěšnost českých škol v dané věkové skupině v porovnání s ostatními zeměmi. V závěrečném vyhodnocení testování naší školy v porovnání se školami v České republice jsme obsadili  v matematice  58.místo a v přírodovědě  34.místo ze 152 škol. Žáci si v testování museli poradit s látkou, která nebyla dosud probrána a procvičena – zlomky a rovnice. Z výsledků je patrné, že i to úspěšně zvládli.

K úspěšnému výsledku gratulujeme žákům pátého ročníku, poděkování patří také paní učitelce, která žáky v konkrétních předmětech vyučuje.

matematika.pdf352.2 Kb
prirodoveda.pdf289.4 Kb

Záznam vystoupení žáků ZŠ Želeč

Ve videogalerii obce Želeč naleznete kompletní záznam vystoupení našich žáků v rámci akademie, která se konala 18.6.2019 v Kulturním domě v Želči. Celou nahrávku si můžete pustit zde.

Konzultační hodiny

Rodiče, kteří se budou chtít informovat o prospěchu dítěte nebo organizačních otázkách, mohou využít konzultačních hodin učitelů mimo třídní schůzky.

Na tyto konzultace je nutné se předem objednat. Konzultační hodiny pro 1.r. - 5.r. jsou každé pondělí od 14:30 do 15:45.

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

desatero-pro-rodice-deti-predskolniho-veku.doc66 Kb

Sociální příspěvek na akce pořádané ZŠ Želeč

Vážení rodiče,

na základě jednání s Obecním úřadem v Želči Vám oznamujeme, že je možné požádat Základní školu formou písemné žádosti o poskytnutí finančního příspěvku na různé akce pořádané Základní školou a Mateřskou školou v Želči, které hradí rodiče.

Příspěvek je určen pro rodiče samoživitele, kteří pobírají sociální příspěvek na dítě nebo pro rodiče, kteří jsou v evidenci na Úřadu práce. Žadatelé mohou žádostí předkládat také řediteli školy.

Odhlašování stravy dětí

Láhev z šťávy se jablky a pomeranči

Vážení rodiče,

od 10. 5. 2021 se mění odhlašování (přihlašování) stravy.

Veškeré změny týkající se odhlašování (přihlašování) stravy nutno hlásit den předem do 13hod na tel. čísle 381 591 129 nebo

mailem: skola.zelec@volny.cz

(u mateřské školy i přesnídávky a svačiny).

Děkuji za pochopení                                      ŠJ Želeč

Vavřincová Alena – vedoucí školní jídelny