Projekt Zdravé zoubky

Součástí výuky prvouky na naší škole je i projekt „Zdravé zoubky“. Děti se zde učí, jak si správně čistit zuby, jak o ně správně pečovat a zároveň, jak se správně stravovat, aby se nám zoubky nekazily.

20.4. se 1. třída Základní škloly v Želči zapojila do preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost drogerie markt s.r.o. Nejdříve jsme se podívali na pohádku Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Potom jsme si nakreslili zoubek podle vzdělávacího plakátu a pojmenovali jsme jednotlivé části zoubku a naše zoubky. Povídali jsme si jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz atd. Probrali jsme správné zásady péče o zoubky, jak si správně vyčistit zoubky (to jsme si udělali i prakticky). Povídali jsme si o tom, jak předcházet kazům a vysvětlili jsme si, proč musíme navštěvovat zubního lékaře. Na interaktivní tabuli jsme si udělali kvíz podle metodického programu a společně jsme vyplnili pracovní list.

Na závěr každý žák dostal taštičku se zubním kartáčkem, zubní pastou, přesýpacími hodinami na čistění zubů a žvýkačky bez cukru.

Projekt Zdravé zoubky Projekt Zdravé zoubky