Preventivní program drogerie dm - Veselé zoubky

Ve čtvrtek 16. března se žáci 1. třídy v hodině prvouky věnovali péči o svůj chrup v rámci preventivního programu drogerie dm. Na začátek jsme si přečetli básničku "Veselé zoubky“ o tom, co je pro zoubky zdravé. Poté následovala krátká video-pohádka „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Nad reklamními letáky jsme roztřídili zdravé a nezdravé potraviny a zopakovali jsme si, jak je pro zoubky škodlivý cukr a ve kterých potravinách se nachází. Společně jsme si ukázali, jak si správně čistit zuby a podívali se, z čeho se vlastně zuby skládají. V pracovních listech jsme vyplnili několik úkolů. Potom čekal na každého balíček, ve kterém byl zubní kartáček, pasta, přesýpací hodiny a žvýkačky. Z dárků měly děti velkou radost. Na závěr jsme si zopakovali básničku Veselé zoubky, kterou jsme se učili zpaměti:
Veselé zoubky - Zoubky zkazí zakrátko, bonbónky a lízátko. Kdo má svoje zoubky rád, ten se musí postarat! Dá si zeleninový salátek, v pondělí i ve svátek. Kartáček a zubní pasta, po snídani musí zastat, dvakrát za den minut pár zoubkům zvolat: Zdar, zdar, zdar! Zoubky budou čisté zas, nebude k nim moci kaz. Bílé zoubky radost mají, společně se usmívají.

Preventivní program drogerie dm - Veselé zoubky