Divadlo v Želči

V pátek 2.12.2022 pojedeme na divadelní představení "Zpátky do Betléma" do kulturního domu v Želči. Ráno odjíždíme v 6:20 z Hlavatců nebo rodiče přivezou děti do MŠ v Želči do 8 hodin.

Dudácké vyzvánění

Ve čtvrtek 24.11.2022 navštívila naší školku paní Křížová s hudebním programem pro děti. Ukázala dětem netradiční hudební nástroje (dudy, zvonky, tibetskou mísu, píšťaly) a zahrála a zazpívala lidové písně. Děti se dověděly, ze kterých částí se dudy skládají a jak se na ně hraje. Mohly si pohladit kozlíka Pepíka - dudy a zatančit si do rytmu písně Šel tudy měl dudy. Dudačka v lidovém kroji děti seznámila s některými zvyky a kouzly, které dělali naši předkové před mnoha lety.

Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění   Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění

Dudácké vyzvánění

Ve čtvrtek 24.11.2022 v 9:45 se děti zúčastní hudebního představení Dudácké vyzvánění. Cena představení je 70 Kč/dítě.

Fotografování

V pondělí 21.11.2022 od 8 hodin bude ve školce v Hlavatcích fotografování dětí s vánočním motivem.

Na sv. Martina u koní

V pátek 11.11.2022 děti z mateřské školy oslavily svátek sv. Martina na farmě paní Pospíšilové. Mohly si pohladit poníky, dověděly se co mají rádi a jak také doukážou zlobit. Děti si vyrobily kouzelného koníka, mohly si vyskočit na dřevěného koně a proběhnout překážkovou dráhu. Dopoledne se vydařilo i díky pěknému počasí a děti měly krásný zážitek. Paní Pospíšilové děkujeme za ochotu a prima program pro děti.

Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní

Divadelní představení pro děti

Ve středu 9.11.2022 jsme jeli do Mateřské školy v Želči, kde pro nás bylo připraveno divadelní představení divadýlka Kos s pohádkou Doktor Léčímrád.

Divadelní představení pro děti   Divadelní představení pro děti

Lesní pedagogika

Ve čtvrtek 20.10.2022 navštívil naší školku pan ing. Petr Houska s programem lesní pedagogiky. Vyprávěl dětem o zvěři v místních lesích a ukázal jim různé trofeje. Děti si mohly poskládat dřevěné puzzle s obázky zvěře a hádat jejich hlasy a zvuky. Dětem se program velice líbil a na závěr dostaly drobné dárky.

Lesní pedagogika   Lesní pedagogika   Lesní pedagogika

Drakiáda MŠ Hlavatce

Ve čtvrtek 6.10. se uskutečnila akce pro děti s rodiči Stopovaná - Drakiáda. Nejprve si děti dopoledne ve školce vyrobily draka a umístily na plot zahrady. Ale chyběl mu ocásek! Poté se děti s rodiči v odpoledních hodinách vydali po stopách - šipkách a plnili na stanovištích úkoly. Za splněný úkol získali mašličku na dračí ocas. Na hřišti pak probíhala přehlídka draků a jejich pouštění na oblohu. Krásné slunečné odpoledne se zakončilo opékáním buřtíků.

Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce

Výlov rybníka Rytíř

Děti z MŠ Hlavatce se dne 4.10. zúčastnily výlovu rybníka Rytíře. Rybáři pro ně připravili výukový program s ukázkou druhů ryb žijících v tomto rybníku.
K rybníku i zpět jsme šli pěšky a počasí nám přálo. Výlet se dětem velmi líbil a z nových poznatků byly nadšené.

4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře 4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře 4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře

Informace z MŠ Hlavatce

Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali o nové sekci na našem webu, kde Vás budeme průběžně informovat o aktivitách v MŠ Hlavatce. Tuto novou sekci naleznete v menu Školka - MŠ Hlavatce.