Poslední plavání

Dnes předškoláci ukončili svůj plavecký výcvik. Během 10 lekcí zjistili, že se vody nemusí bát, že je voda nadnáší pokud se pořádně nadechnou a položí na hladinu. Učili se potopení hlavy s otevřením očí pod hladinou, výdech do vody, orientaci ve vodním prostředí, skok do vody, vznášení v poloze na zádech, splývání a za to vše každý dostal "Mokré vysvědčení". Děti si především plavání užily a již se těší jak vše ukáží rodičům.

Poslední plavání


Návštěva z Městské policie Tábor

Dnes nás v naší mateřské škole navštívil vrch. prap. Ladislav Johančík s přednáškou zaměřenou především na prevenci a zásady bezpečného chování a osobní bezpečnosti doma i venku. Na programu bylo seznámení s policií, základy dopravní výchovy, základní zásady bezpečného chování (kontakt s cizí osobou), nebezpečné předměty a nebezpečné nálezy, chování k cizím zvířatům (především psům), ochrana před napadením psem, jak se chovat pokud se ztratím. Vše bylo doplněno o demontrační obrázky a praktickou ukázkou. Také jsme se proběhli při hře na sanitku, hasiče a policii. Děti byly z přednášky nadšené a odnesly nejen drobné dárečky, ale především hodně cenných rad a velké poučení. Panu Johančíkovi velice děkujeme.

Návštěva Policie ČR


Pouť v Hlavatcích

V pátek odpoledne jsme s dětmi z naší mateřské školy spolu s rodiči navštívili pouť, která se jako každoročně konala u obecního úřadu. A opět se děti mohly celou hodinu vozit na vláčku a houpat na houpačkách zadarmo. Vše bylo hrazeno obcí, za což velice děkujeme, především panu starostovi Ing. Petru Houskovi a paní účetní Ing. Michaele Houskové.

Pro děti tato kratochvíle byla pohlazením na duši a pro rodiče jistě radost dětí taky.

Pouť v Hlavatcích Pouť v Hlavatcích Pouť v Hlavatcích Pouť v Hlavatcích Pouť v Hlavatcích  Pouť v Hlavatcích Pouť v Hlavatcích Pouť v Hlavatcích Pouť v Hlavatcích 


Přednáška pana Housky

Ve čtvrtek 25. dubna k nám do MŠ v dopoledních hodinách zavítal Ing. Petr Houska s přednáškou o myslivosti. Děti se dozvěděly, co vlastně myslivost je. Podle obrázků poznávaly zvěř a ptactvo žijící v našich lesích a učily se, jak se starají o svá mláďata, kde žijí, co loví a mnoho zajímavostí i o lese samotném. Navíc se naučily i zvířecí řeč. Jak? Díky zvukové tabuli, u které se děti nejvíce předháněly s odpověďmi. Pan Houska dětem přinesl ukázat i shozy zvěře, kterou mohou potkat v naší přírodě a vysvětlil rozdíl mezi rohem a parohem. Děti si poskládaly pexeso, na kterém rozeznávaly listnaté a jehličnaté stromy a zvěř. Jako upomínku na přednášku si každý odnesl drobný dárek  a také poznání, proč je důležité mít zodpovědný vztah k přírodě a ke zvěři.

Panu Houskovi velice děkujeme za jeho úžasnou přednášku, moc se nám všem líbilo jeho povídání a upoutali nás i přinesené didaktické pomůcky.

            


Představení Bajky

Ve středu 10.4. jsme jeli do mateřské školy v Želči na divadelní představení s názvem Bajky od spolku Studna. Děti pozorně a s napětím poslouchaly vyprávění o zvířatech, také se hodně nasmály a odnesly si mnoho ponaučení. Všichni jsme si užili nejen divadlo, ale i setkání s kamarády a dobré jídlo od zdejších paní kuchařek.
Představení Bajky Představení Bajky Představení Bajky Představení Bajky Představení Bajky

Den otevřených dveří v MŠ Hlavatce

MATEŘSKÁ ŠKOLA HLAVATCE 
SRDEČNĚ ZVE RODIČE S DĚTMI NA

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

KDY: 9.4. 2024

V KOLIK: 14.30 – 17.00 hodin

Přijďte se podívat a seznámit s prostředím naší školky.

Rodiče zároveň dostanou potřebné informace
a formuláře k zápisu do MŠ pro školní rok 2024/25.

 

 


Velikonoční dílna s rodiči

V úterý 26.3. jsme se v naší MŠ sešli u společného velikonočního tvoření rodičů a dětí. Opět nás odborně a metodicky vedl včelař pan Miroslav Dvořák. Tentokrát jsme pekli velikonoční perníčky. Pan Dvořák přivezl netradiční těsta, s jejíž recepturou nás v závěru seznámil, a také mnoho krásných vyřezávaných forem na výrobu vytlačovaných perníčků. Všehcny děti se na pečení moc tešily a hned se proměnily na malé pekaře. Po chvilce se zapojili i rodiče a začalo se s prací. Po správném propracování, vyválení, vykrájení rozmanitých tvarů a upečení následovala ta nejlepší část - samotné ochutnávání. Během chvilky nezůstal ani drobeček a vůně perníčků se linula po celé školce. Užili jsme si krásné odpoledne a odnesli několik nových zkušeností a perníčků. Všem rodičů, dětem a panu Dvořákovi velice děkujeme a těšíme se někdy příště.

Velikonoční dílna s rodiči Velikonoční dílna s rodiči Velikonoční dílna s rodiči Velikonoční dílna s rodiči Velikonoční dílna s rodiči Velikonoční dílna s rodiči


Zápis do MŠ Hlavatce na školní rok 2024/25

Základní škola a Mateřská škola Želeč pořádá

ZÁPIS DO MŠ HLAVATCE

na školní rok 2024/25

 

2. května 2024  od 9.30h  do 16.00h

3. května 2024  od 9.30h  do 13.00h

 

K zápisu si zákonný zástupce přinese průkaz totožnosti, rodný list dítěte, kartičku pojišťovny dítěte, vyplněnou žádost o přijetí
k předškolnímu vzdělávání, evidenční list včetně potvrzení od dětského lékaře
( formuláře k vyzvednutí v MŠ na Dni otevřených dveří, případně na stránkách https://www.skola.obeczelec.cz/skolka/dokumenty/)


Poslední bruslení

V úterý 19.3. proběhla poslední lekce bruslení. Dětem zde trenéři předali diplomy. Projekt byl velmi dobře metodicky a odborně připraven. Lekce byly zábavné a přínosné pro každého. Během 10. lekcí se všichni naučili kromě základních dovedností na bruslích také vytrvalosti, obratnosti a samostatnosti. Ti zkušenější ještě více vypilovali techniku. Děti byly velmi šikovné a zaslouží si velkou pochvalu.

Poslední bruslení Poslední bruslení Poslední bruslení Poslední bruslení Poslední bruslení


Pohádka "Barbucha"

Dnes jsme s dětmi opět byli v mateřské škole v Želči. Děti si hezky pohrály se svými kamarády a společně jsme se podívali na pohádku s názvem Barbucha od Divadla ŠUS.
Pohádka začala tím, že se medvědář Kuba Kubikula a medvěd Kubula toulají po vesničkách a prožívají mnoho zajímavých setkání. Seznámí se s dětmi z kovárny, vymyslí si vlastní strašidlo Barbuchu a zažijí velké potíže, při nichž se dostanou až do vězení. Nakonec vše dobře dopadne. Rychtář je z vězení propustí, Barbucha se pomocí kouzel stane psíkem pudlíkem a všichni získají cenná přátelství. 

Pohádka "Barbucha"  Pohádka "Barbucha" Pohádka "Barbucha" Pohádka "Barbucha"  Pohádka "Barbucha" 


Lyžování předškoláků

V týdnu od 8. do 12. ledna probíhal ve Ski areálu Monínec lyžařský kurz, kterého se z naší MŠ zúčastnily 2 děti. Kurz byl určen začátečníkům i pokročilejším dětem. Počasí nám přálo, sněhu bylo dostatek a i přes nízké teploty se lyžování vydařilo.  

Děti začínaly kurz na malé sjezdovce, učily se samostatně nazout do lyží, zvednout se ze země, zastavit a otáčet se na lyžích, jezdit na vleku. Postupně se všichni zlepšovaly, naučily se obloučky a ve středu už jezdily na velké sjezdovce.

Po pětidenní intenzivní výuce na konci týdne lyžovali i ti, co v pondělí na svahu stáli poprvé. V pátek, kdy kurz končil, se děti předvedly svým rodičům, kteří za nimi přijeli. Projely připravený slalom, což většina zvládla bez větších problémů. Vyhodnoceni byli všichni lyžaři, každý dostal velkou pochvalu, medaili a diplom.

Pro děti byl lyžařský kurz nejen velkou zábavou, ale také zkouškou obratnosti, samostatnosti, vůle a vytrvalosti. Děti zvládly lyžařský výcvik výborně, byly samostatné a všichni se v lyžování zdokonalily.

Děkujeme instruktorům lyžařské školy za vzorné vedení celého kurzu, za profesionální a lidský přístup k dětem. Poděkování si zaslouží také pracovníci Ski areálu za vytvoření výborných podmínek a zázemí celého kurzu. Děkuji také rodičům za skvělou spolupráci při přepravě dětí a paní učitelek do Želče a zpět.

Přejeme všem dětem i rodičům spoustu krásných zážitků při zimních sportech.

Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků


Čertovská pohádka

Ve středu 29.11. 2023 jsme byli v mateřské škole Želeč na Čertovské pohádce. Poté, co si děti společně pohrály a naplnily bříška u svačiny, usedly k pohádce. Zazvonil zvoneček a na scéně se objevily nádherné dřevěné loutky. V příběhu se děti dozvěděly, že byl jednou jeden král, který měl zálibu v hraní karet. Prohraje svou duši a duši princezny a ještě dalších sto duší svých poddaných. Všechny duše a krále s princeznou z pekla zachrání svou chytrostí kovář Martin a zvoneček oznamuje konec pohádky. Děti si pohádku užily a navíc si ještě mohly loutky zblízka prohlédnout a osahat.

Čertovská pohádka Čertovská pohádka Čertovská pohádka Čertovská pohádka Čertovská pohádka


Vánoční tvoření

Ve čtvrtek 30.11. 2023 se v naší MŠ uskutečnila vánoční dílna rodičů a dětí. Tentokrát za námi přijel včelař pan Miroslav Dvořák. Jako první jsme si vyrobili plovoucí svíčky do skořápky. S menší dopomocí rodičů to šlo dobře i těm nejmenším dětem. Odlévaná svíčka z forem dala již větší práci a bylo potřeba více zručnosti. Výsledek však každého uchvátil a vykouzlil velký úsměv. Při výrobě mastí z propolisu byla zapotřebí spíše práce rodičů. U všech činností nám pan Dvořák podal vyčerpávající informace. Rodiče potěšila ochutnávka medoviny pana Dvořáka a děti ochutnávka vánočního cukroví a dobrot z listového těsta od maminek. Každý si domů odnesl nejen krásně vonící výrobky, ale i nové zkušenosti a radost ze společného setkání.

 Vánoční tvoření  Vánoční tvoření  Vánoční tvoření  Vánoční tvoření  Vánoční tvoření


Předškoláci na dopravním hřišti

Dnes předškoláci navštívili dopravní hřiště v Táboře. Nejprve nám paní lektorka vysvětlila pravidla bezpečného pohybu na chodníku a silnici, a jak fungují semafory. Poté jsme společně pojmenovali některé značky a vybarvili si je v pracovním listě. Paní policistka nám vysvětlila, jakou výbavu musíme mít při jízdě na kole, a proč nemůžeme vyjet bez reflexních prvků. Ve druhé části jsme již vše zkoušeli prakticky. Děti si vzaly odrážedla a šlapací auta a snažily se jezdit podle pravidel. Projížděly světelnou křižovatkou, po kruhovém objezdu a i přes železniční přejezd. Naučily se, že dopravní prostředky jezdí po pravé straně a řidič musí pozorně sledovat nejen dopravní značky, ale i chodce. Někteří si vyzkoušely i roli chodce a již každý si pamatuje, že přecházení vozovky je možné jen po důkladném rozhlédnutí a pouze na zelenou. Na závěr děti dostaly řidičský průkaz a reflexní prvky, a šťastní jsme se vrátili do školky.

Předškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřištiPředškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřišti Předškoláci na dopravním hřišti 


Svatý Martin u koní

V pátek 10. listopadu vyrazila naše školka na farmu Pospíšilových v Hlavatcích, kde jsme si užili krásné dopoledne u koní. Paní Pospíšilová nám pověděla spoustu zajímavých informaci o životě poníků. Zároveň jsme se dozvěděli, že péče o koně je neustálou celoroční, náročnou a přesto krásnou prací. Děti měly možnost si koně pohladit a nakrmit jablíčky, mrkví a suchým pečivem, které jsme přinesli. Největší radost však měly z jízdy na koni na jízdárně, kterou jim paní Pospíšilová připravila. Nakonec každý dostal omalovánku koně a vydali jsme se zpět do školky. Tímto paní Pospíšilové za vše velmi děkujeme. 

Svatý Martin u koní Svatý Martin u koní Svatý Martin u koní Svatý Martin u koní


Drakiáda

Ve středu 18.10. se v naší MŠ uskutečnilo pouštění draků. V odpoledních hodinách si děti, jejich sourozenci a rodiče nejprve prošli dračí stezku. Stezka se skládala ze 16 stanovišť, kde děti plnily úkoly a odpovídaly na otázky ohledně draků. Všichni odpověděly na otázky správně a tak zjistily, že NENÍ DRAK JAKO DRAK. Následně došlo na očekávané pouštění draků na louce. Někteří draci své majitele trochu potrápili, když se nechtěli odlepit od země, jiní se předvedli v úctyhodných výškách. Děti i rodiče si pouštění náležitě užívali a byli naprosto úžasní. A došlo i na sladké a hodnotné odměny, které přinesly některé maminky. Na závěr dostaly děti diplom za účast a všichni příjemně vyvětraní jsme se vydali k domovům.

Drakiáda 18.10.¨Drakiáda 18.10. Drakiáda 18.10. Drakiáda 18.10. Drakiáda 18.10. Drakiáda 18.10.


Děti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms Vlastiboř

Ve čtvrtek 22.6.2023 se děti z MŠ Hlavatce zúčastnily Dne otevřených dveří v Eurofarms s.r.o.Vlastiboř. Prohlédly si zemědělskou techniku a také se podívaly , kde se suší obilí a kukuřice. Pohrály si v "kukuřičném" pískovišti a získaly nové poznatky o pěstování zamědělských plodin v našem kraji. Čekalo na ně překvapení - skákací hrad a sladká odměna - nanuk, limonáda a sušenky.

Dětem se akce velice líbila a pořadatelům děkujeme za pozvání. 

Děti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms VlastibořDěti z MŠ Hlavatce na Dni otevřených dveří v Eurofarms Vlastiboř


Výlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ Hlavatce

Děti z MŠ Hlavatce navštívily Pohádkovou kovárnu v Selibově. S panem kovářem si prohlédly chaloupku, kde přebývají pohádkové bytosti - vodnickou světničku, pohádkový les, čertovskou svatební hostinu a čertovskou školu. Po splnění pohádkových hádanek děti hledaly s vodníkem poklad, který našly na návsi pod májkou u sochy anděla. U maštale je čekala Maková panenka a  čertice a ty je zavedly do dílny, kde si děti omalovaly pohádkovou postavičku. Na dvorku si pohrály s mašinkami, dřevěnými koníky a kozou, pohladily si živé oslíky a prošly pohádkovým bludištěm. Počasí nám přálo a děti si z výletu odnášely plno krásných zážitků.

Výlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ HlavatceVýlet do Pohádkové kovárny v Selibově - MŠ Hlavatce


Děti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátka

Děti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátkaDěti z MŠ Hlavatce vítají na svět hříbátka


MŠ Hlavatce - divadlo v MŠ v Želči

V ÚTERÝ 13.6.2023 POJEDEME NA DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ DO MŠ V ŽELČI NA POHÁDKU

                                 KAŠPÁREK V PEKLE

ODJEZD V 6:20 NEBO RODIČE PŘIVEZOU DĚTI NEJPOZDĚJI DO 8:00 DO MŠ V  ŽELČI

 


MŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v Želči

MŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v ŽelčiMŠ Hlavatce - Den dětí v MŠ v Želči


Autorské čtení v MŠ Hlavatce

Autorské čtení v MŠ Hlavatce


Den dětí v MŠ v Želči


Rozhodnutí o přijetí do MŠ Hlavatce

Rozhodnutí o přijetí do MŠ Hlavatce

Registrační číslo             Rozhodnutí

ZS  87/23                         Přijat/a              

ZS  88/23                         Přijat/a

ZS  89/23                         Přijat/a

ZS  90/23                         Přijat/a


Zápis do MŠ Hlavatce


Přednáška o životě včel

Ve čtvrtek 27.4.2023 se děti z MŠ Hlavatce setkají s panem včelařem na přednášce o životě včel.

Přednáška se uskuteční v MŠ v Želči. 


Den otevřených dveří v MŠ Hlavatce

Den otevřených dveří v MŠ Hlavatce


Velikonoční dílna v MŠ Hlavatce

Velikonoční dílna v MŠ Hlavatce


Velikonoční muzicírování v MŠ Hlavatce

Ve čtvrtek 30.3. dopoledne přijede do naší MŠ dudačka paní Valentýna Křížová s velikonočním programem.


Divadlo

V pondělí 27.3. pojedou děti z MŠ v Hlavatcích na divadelní představení Zajíčku, slepičko, čípak je to vajíčko? do MŠ v Želči.

Odjezd v 6:20 nebo rodiče přivezou děti do 8:00 do MŠ v Želči.


Karneval v MŠ Hlavatce

V pátek 10.2.2023 dopoledne uspořádáme pro děti v Mateřské škole v Hlavatcích KARNEVAL. Prosíme rodiče, aby dětem připravili kostým - masku.


Divadlo v Želči

Ve středu 8.2.2023 se zúčastníme divadelního představení s názvem "Černobílá pohádka". Odjezd z Hlavatců je v 6:20 nebo rodiče přivezou děti do MŠ v Želči nejpozději do 8:00.


Vánoční čas ve školce

 


Vánoční posezení

Milí rodiče,

přijďte se na chvíli zastavit a vánočně naladit se svými dětmi na " Vánoční posezení" v MŠ Hlavatce v pondělí 19.12.2022 v 15 hodin.

Přineste dobrou náladu a uvítáme i netradiční recepty na vánoční cukroví.  


Divadlo v Želči

V pátek 2.12.2022 pojedeme na divadelní představení "Zpátky do Betléma" do kulturního domu v Želči. Ráno odjíždíme v 6:20 z Hlavatců nebo rodiče přivezou děti do MŠ v Želči do 8 hodin.


Dudácké vyzvánění

Ve čtvrtek 24.11.2022 navštívila naší školku paní Křížová s hudebním programem pro děti. Ukázala dětem netradiční hudební nástroje (dudy, zvonky, tibetskou mísu, píšťaly) a zahrála a zazpívala lidové písně. Děti se dověděly, ze kterých částí se dudy skládají a jak se na ně hraje. Mohly si pohladit kozlíka Pepíka - dudy a zatančit si do rytmu písně Šel tudy měl dudy. Dudačka v lidovém kroji děti seznámila s některými zvyky a kouzly, které dělali naši předkové před mnoha lety.

Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění   Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění
         
Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění   Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění

 


Dudácké vyzvánění

Ve čtvrtek 24.11.2022 v 9:45 se děti zúčastní hudebního představení Dudácké vyzvánění. Cena představení je 70 Kč/dítě.


Na sv. Martina u koní

 V pátek 11.11.2022 děti z mateřské školy oslavily svátek sv. Martina na farmě paní Pospíšilové. Mohly si pohladit poníky, dověděly se co mají rádi a jak také doukážou zlobit. Děti si vyrobily kouzelného koníka, mohly si vyskočit na dřevěného koně a proběhnout překážkovou dráhu. Dopoledne se vydařilo i díky pěknému počasí a děti měly krásný zážitek. Paní Pospíšilové děkujeme za ochotu a prima program pro děti.

Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní
             
Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní

 


Divadelní představení pro děti

Ve středu 9.11.2022 jsme jeli do Mateřské školy v Želči, kde pro nás bylo připraveno divadelní představení divadýlka Kos s pohádkou Doktor Léčímrád.

Divadelní představení pro děti   Divadelní představení pro děti

 


Lesní pedagogika

Ve čtvrtek 20.10.2022 navštívil naší školku pan ing. Petr Houska s programem lesní pedagogiky. Vyprávěl dětem o zvěři v místních lesích a ukázal jim různé trofeje. Děti si mohly poskládat dřevěné puzzle s obázky zvěře a hádat jejich hlasy a zvuky. Dětem se program velice líbil a na závěr dostaly drobné dárky.

Lesní pedagogika   Lesní pedagogika   Lesní pedagogika
         
Lesní pedagogika   Lesní pedagogika   Lesní pedagogika

 


Drakiáda MŠ Hlavatce

Ve čtvrtek 6.10. se uskutečnila akce pro děti s rodiči Stopovaná - Drakiáda. Nejprve si děti dopoledne ve školce vyrobily draka a umístily na plot zahrady. Ale chyběl mu ocásek! Poté se děti s rodiči v odpoledních hodinách vydali po stopách - šipkách a plnili na stanovištích úkoly. Za splněný úkol získali mašličku na dračí ocas. Na hřišti pak probíhala přehlídka draků a jejich pouštění na oblohu. Krásné slunečné odpoledne se zakončilo opékáním buřtíků.

 

Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce
         
Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce

 


Výlov rybníka Rytíř

Děti z MŠ Hlavatce se dne 4.10. zúčastnily výlovu rybníka Rytíře. Rybáři pro ně připravili výukový program s ukázkou druhů ryb žijících v tomto rybníku. 
K rybníku i zpět jsme šli pěšky a počasí nám přálo. Výlet se dětem velmi líbil a z nových poznatků byly nadšené.

4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře 4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře 4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře

 


Informace z MŠ Hlavatce

Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali o nové sekci na našem webu, kde Vás budeme průběžně informovat o aktivitách v MŠ Hlavatce. Tuto novou sekci naleznete v menu Školka - MŠ Hlavatce.