Divadlo v Želči

V pátek 2.12.2022 pojedeme na divadelní představení "Zpátky do Betléma" do kulturního domu v Želči. Ráno odjíždíme v 6:20 z Hlavatců nebo rodiče přivezou děti do MŠ v Želči do 8 hodin.


Dudácké vyzvánění

Ve čtvrtek 24.11.2022 navštívila naší školku paní Křížová s hudebním programem pro děti. Ukázala dětem netradiční hudební nástroje (dudy, zvonky, tibetskou mísu, píšťaly) a zahrála a zazpívala lidové písně. Děti se dověděly, ze kterých částí se dudy skládají a jak se na ně hraje. Mohly si pohladit kozlíka Pepíka - dudy a zatančit si do rytmu písně Šel tudy měl dudy. Dudačka v lidovém kroji děti seznámila s některými zvyky a kouzly, které dělali naši předkové před mnoha lety.

Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění   Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění
         
Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění   Dudácké vyzvánění Dudácké vyzvánění

 


Dudácké vyzvánění

Ve čtvrtek 24.11.2022 v 9:45 se děti zúčastní hudebního představení Dudácké vyzvánění. Cena představení je 70 Kč/dítě.


Fotografování

V pondělí 21.11.2022 od 8 hodin bude ve školce v Hlavatcích fotografování dětí s vánočním motivem.


Na sv. Martina u koní

 V pátek 11.11.2022 děti z mateřské školy oslavily svátek sv. Martina na farmě paní Pospíšilové. Mohly si pohladit poníky, dověděly se co mají rádi a jak také doukážou zlobit. Děti si vyrobily kouzelného koníka, mohly si vyskočit na dřevěného koně a proběhnout překážkovou dráhu. Dopoledne se vydařilo i díky pěknému počasí a děti měly krásný zážitek. Paní Pospíšilové děkujeme za ochotu a prima program pro děti.

Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní
             
Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní   Na sv. Martina u koní

 


Divadelní představení pro děti

Ve středu 9.11.2022 jsme jeli do Mateřské školy v Želči, kde pro nás bylo připraveno divadelní představení divadýlka Kos s pohádkou Doktor Léčímrád.

Divadelní představení pro děti   Divadelní představení pro děti

 


Lesní pedagogika

Ve čtvrtek 20.10.2022 navštívil naší školku pan ing. Petr Houska s programem lesní pedagogiky. Vyprávěl dětem o zvěři v místních lesích a ukázal jim různé trofeje. Děti si mohly poskládat dřevěné puzzle s obázky zvěře a hádat jejich hlasy a zvuky. Dětem se program velice líbil a na závěr dostaly drobné dárky.

Lesní pedagogika   Lesní pedagogika   Lesní pedagogika
         
Lesní pedagogika   Lesní pedagogika   Lesní pedagogika

 


Drakiáda MŠ Hlavatce

Ve čtvrtek 6.10. se uskutečnila akce pro děti s rodiči Stopovaná - Drakiáda. Nejprve si děti dopoledne ve školce vyrobily draka a umístily na plot zahrady. Ale chyběl mu ocásek! Poté se děti s rodiči v odpoledních hodinách vydali po stopách - šipkách a plnili na stanovištích úkoly. Za splněný úkol získali mašličku na dračí ocas. Na hřišti pak probíhala přehlídka draků a jejich pouštění na oblohu. Krásné slunečné odpoledne se zakončilo opékáním buřtíků.

 

Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce
         
Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce   Drakiáda MŠ Hlavatce

 


Výlov rybníka Rytíř

Děti z MŠ Hlavatce se dne 4.10. zúčastnily výlovu rybníka Rytíře. Rybáři pro ně připravili výukový program s ukázkou druhů ryb žijících v tomto rybníku. 
K rybníku i zpět jsme šli pěšky a počasí nám přálo. Výlet se dětem velmi líbil a z nových poznatků byly nadšené.

4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře 4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře 4.10.2022 Výlov rybníka Rytíře

 


Informace z MŠ Hlavatce

Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali o nové sekci na našem webu, kde Vás budeme průběžně informovat o aktivitách v MŠ Hlavatce. Tuto novou sekci naleznete v menu Školka - MŠ Hlavatce.