MŠ Želeč

Divadélko KOS v MŠ

Ve středu 9.11.2022 k nám přijely děti a paní učitelky z mateřské školy v Hlavatcích a to proto, že k nám zavítalo do naší mateřské školy v Želči zájezdové divadlo KOS z Českých Budějovic se svým představením Pan doktor Léčímrád. Představení trvalo 50minut a pan doktor poradil dětem i paní učitelkám, jak na různé dětské neduhy jako je brečení, žalování nebo nepořádek. V jeho ordinaci se navštívily děti s nemocemi jako je brečimcída, žalovnída, binecajda atd. Podrobnou prohlídkou a postupným léčení se těchto neduhů u dětí zbavil. Pohádka byla veselá, poučná a dětem se moc líbila.

Divadélko KOS Divadélko KOS


Podzimní tvoření v MŠ Želeč

Pomalými krůčky se začíná vkrádat do přírody podzim. Tažní ptáci nás opustili a odlétli do teplých krajin. Některá zvířata sbírají potravu na zimu, kterou prospí! Ale pro děti z MŠ je tohle všechno známkou toho, že začínáme sbírat žaludy, kaštany, bukvice, listy, kůru ze stromů, jeřabiny, šípky a kukuřici. Děti chtějí vědět PROČ? To je překvapení nejen pro děti, ale hlavně pro jejich rodiče.

18.října v 16 hodin se jídelna naplnila nejen přírodninami, ale i rodiči, babičkami a hlavně dětmi. Všichni dostali stejný úkol: Vyrobit z přírodnin cokoliv kreativního nebo využít a inspirovat se našimi předlohami. Úkol to nebyl jednoduchý, ale každý se snažil pracovat a vyrábět co nejlépe. Během chvíle se objevily zápichy, zvířátka, obrázky a plno zajímavých výrobků. Ke zlepšení nálady upekly paní kuchařky něco na zub a odpoledne rychle uteklo. Ještě uklidit jídelnu a na příští dílničce se těšíme NASHLEDANOU

Podzimní tvoření v MŠ Želeč Podzimní tvoření v MŠ Želeč Podzimní tvoření v MŠ Želeč

 


Stanování

Po dvouleté pauze jsme si opět troufli na akci stanování. Nejprve se zdálo, že nám to počasí nedovolí, ale nakonec se umoudřilo a my si mohli (alespoň částečně) PIRÁTSKOU NOC užít. Malí piráti museli projít stezkou, kde na ně čekal zlatý poklad. Po těžké práci si vyhladovělí piráti opekli buřta a dostali sladkou odměnu, kterou jim upekly naše hodné kuchařky. Příští rok se těšíme zas!!!

Sranování Sranování Sranování
Sranování Sranování Sranování
Sranování Sranování Sranování

 


Školka na výletě

Ve středu 29.6.2022 jsme pro děti připravili dva výlety. Broučci jeli pozorovat exotická zvířata do ZOO na Větrovech a starší děti dostaly pozvánku od Posádky Tábor. Již od rána byla obloha zatažená a tak si děti přibalily do batůžků ke svačince ještě pláštěnku. Tu jsme nakonec také využili, ale nikdo si tím výlet nenechal zkazit. Děti uchvátil jak ohromující řev lva, tak i perfetní program Táborských vojáků. Těm patří velké DÍKY. 

školka na výletě školka na výletě
školka na výletě školka na výletě
školka na výletě školka na výletě
školka na výletě školka na výletě

 

 

 


OLYMPIÁDA U BROUČKŮ

V rámci týdenního tématu „Zimní hry“ jsme v oddělení „Broučci“ seznamovali děti se zimními sporty. V pátek jsme si pak udělali malou zimní olympiádu. Jsme přesvědčeni, že by u nás mohla Kateřina Neumannová dělat nábor, protože naši broučci jsou velmi šikovní. Slalom i trasu na běžkách zvládli všichni bravurně. Nevyhnuli jsme se ale drobné komplikaci, kdy na start chtěly vyběhnout všechny děti naráz a my měli pouze dva páry lyží. To nám ale nezabránilo, abychom si to parádně užili.

 

     
           

 


Další kurz "Děti do bruslí" úspěšně zakončen :-)

Další kurz "Děti do bruslí" úspěšně zakončen :-)


Nad MŠ létali draci

V úterý 23. října jsme v naší školce pouštěli draky. Na pomoc jsme si pozvali i rodiče. Počasí nám vyšlo jen tak tak, proto jsme náš program museli trochu zkrátit. I přes to byla akce vydařená...

A teď už se pomalu připravujeme na VÁNOČNÍ POSEZENÍ :-)

Nad MŠ létali draci Nad MŠ létali draci Nad MŠ létali draci

 


Dravci předvedli své umění

Ve středu 27.9.2018 k nám zavítala vzácná návštěva přímo z oblak - pánové sokolníci a jejich ,,mazlíčci´´. Dětem z MŠ i ze ZŠ se předvedl např. orel skalní, krkavec, ale i zástupci z řad sov - výr velký a sova pálená. Odvážným dětem i paním učitelkám ptáčci dosedli i na ruku. Všichni si odnesli skvělý zážitek.

Dravci předvedli své umění Dravci předvedli své umění Dravci předvedli své umění
     
Dravci předvedli své umění Dravci předvedli své umění Dravci předvedli své umění
     
Dravci předvedli své umění Dravci předvedli své umění Dravci předvedli své umění

 


Divadelní představení v MŠ

V úterý 3.10. se uskutečnila první společná akce MŠ Želeč a MŠ Hlavatce. Děti shlédly velmi pěkné představení loutkové pohádky ,,O princezně na hrášku" Divadla DOKOLA. Pohádka děti zaujala jak po stránce výpravy - pěkné loutky a scéna, tak i samotným dějem a doprovodem živé hudby.  

Divadelní představení v MŠ Divadelní představení v MŠ

 


Návštěva v ZOO

U příležitosti Dne dětí jsme letos pořádali 1.6. výlet do Zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou. Počasí nám přálo, a že se nám tam opravdu líbilo, můžete vidět na přiložených fotkách :-)

Návštěva v ZOO Hluboká Návštěva v ZOO Hluboká Návštěva v ZOO Hluboká
     
Návštěva v ZOO Hluboká Návštěva v ZOO Hluboká Návštěva v ZOO Hluboká
     
Návštěva v ZOO Hluboká Návštěva v ZOO Hluboká Návštěva v ZOO Hluboká

 


Kulturní akce v MŠ

Poslední 3 týdny byly v naší MŠ bohaté na kulturní akce.

 • V první z nich (22.2.) děti shlédly pěkné divadelní představení Čert a Káča. Pohádka o tom, kterak tancechtivá Káča vyhrála i nad čertem, se dětem líbila. Dobro zvítězilo nad zlem a tak to má být. Na závěr představení děti obdivovaly loutky, které jim loutkoherci nechali pohladit.
 • 6. 3. v KD vyslechly hudební představení Lubomíra Hrdličky ,,Jak se rodí kytara“. Známé lidové i pohádkové písničky za doprovodu kytary a zpěvu hudebníka i vlastního, děti velmi bavilo. Nadchla je i možnost tanečního projevu.
 • 9. 3. V MŠ pro jednotlivé třídy byl zařazen výchovný program organizace Cassiopeia z Českých Budějovic. Paní Velehradská měla pro děti připravený příběh o chlapci Ondrášovi, který se choval nevhodně k přírodě a co to mělo za následky. Všeho litoval a svůj vztah k přírodě napravil. Do celého příběhu byly aktivně zapojovány i děti a tak vhodnou formou poučeny o třídění odpadu a vytváření kladeného vztahu k životnímu prostředí.  

Pohádka "Veverka Zrzečka"

V úterý 14.2. děti z MŠ spolu s 1. třídou ZŠ shlédly v KD pohádku Veverka Zrzečka. Toto představení přijeli zahrát 2 herci z Mladé Boleslavi.

Celý program byl veden ve veselém tónu a do děje byly zapojovány i děti. Přestože představení trvalo skoro hodinu, dokázaly bez vyrušování pohádku sledovat i ti nejmenší a velice se všichni bavili. Pohádka však neměla pouze pobavit. Děti byly nenásilnou - zábavnou formou poučeny o tom, jak se chovat v lese a jak chránit životní prostředí. 


Dětský karneval v MŠ

Ve středu 15.2.2017 se v MŠ uskueční dětský karneval. Prosíme rodiče, aby připravili dětem masky. Akce se uskuteční během dopoledne.


Adventní čas v MŠ

Adventní čas v MŠ začal výzdobou budovy. Na otázku dětí ,,Proč to děláme" odpovídaly učitelky historií předvánočního období.

Jak vznikl adventní věnec, co znamenají barvy zelená a červená, co je vlastně doba adventní, jak se nazývají 4 adventní neděle, proč máme svátek sv. Ondřeje, sv. Barbory, sv. Lucie, sv. Mikuláše a příběh zrození Ježíška poznaly děti na divadelním představení 19.12. Betlémská hvězda.

Návštěva Mikuláše byla pro děti radostná, i když hodný čert poznal toho, kdo neposlouchá a ten dostal uhlí a bramboru. Všechny děti si odnášely domů malý balíček se sladkostmi.

8.12. od 15.30 hod se u ozdobeného a rozsvíceného stromečku sešli rodiče spolu s dětmi a učitelkami. Děti předvedly krátký program básní, písní a tanečků. Atmosféru dokreslily malé svícny, které si děti samy vyrobily.Na závěr jsme si všichni zazpívali koledy a popřáli vše nejlepší do nového roku 2017.

16.12. bylo pro děti připraveno divadelní představení, ale pro nemoc herců se nekonalo.  

Všechny děti se samozřejmě těší na Štědrý den. Abychom tento čas čekání dětem zpříjemnili, konala se malá štědrovečerní hostina v MŠ již 21.12. v dopoledních hodinách. Děti si donesly cukroví, připravily si sváteční stoly. Poslouchali a zpívali jsme společně koledy a ukazovali různé vánoční zvyky. Při vánoční diskotéce si všichni nejen zatancovali, ale i zahráli hry. Domů si odnesl každý pár drobných dárků vlastnoručně vyrobených.

Při dopoledních vycházkách se děti zastavily s přáníčky a krátkým programem v obchodech, na poště, ve škole, na obecním úřadě a v prodejně nábytku v obci.

Touto cestou bychom chtěli popřát všem hezké, příjemné svátky a šťastný nový rok 2017. Děti a učitelky MŠ.


Rozsvícení vánočního stromku v MŠ Želeč

Rozsvícení vánočního stromku v MŠZveme všechny rodiče na Vánoční zpívání u rozsvíceného stromečku, které se koná dne 8.12.2016 od 15:30.


Hudební představení v MŠ

Ve čtvrtek 24.11.2016 proběhne v MŠ hudební představení agentury Ahojky ,,CESTA DO POHÁDKY" - klaun Ála a jeho přítel, plyšový pes, děti zavedou do kouzelného světa pohádek. Přestavení začíná 8:30 v MŠ.


Společná akce rodičů a dětí v MŠ

Ve spolupráci s mysliveckým sdružením jsme pro děti a rodiče uspořádali 10.11. 2016 krátkou přednášku na téma ,,Les a zvířata v něm“. Akce se uskutečnila v KD a dětem byl srozumitelnou formou přiblížen význam lesa pro život a vysvětleno, kteří živočichové a rostliny se u nás v lese vyskytují.

Po této aktivitě si děti spolu s rodiči zahráli různé pohybové hry na téma zvířátka a myslivci. Za domácí úkol dostali děti nakreslit  obrázek les a život v něm. 

Společná akce rodičů a dětí v MŠ Společná akce rodičů a dětí v MŠ Společná akce rodičů a dětí v MŠ

 


"Já tě sním"

19. října v dopoledních hodinách mezi děti 3. třídy přijela lektorka z ekologického centra ,,CASSIOPEIA" Z Českých Budějovic. Ve svém programu ,,Já tě sním" seznamovala děti s potravinovými řetězci v přírodě. Postupně děti řešily úkoly u rybníka, na zahradě a v lese. Každé téma bylo zakončeno pohybovou hrou. Do činností byly zapojovány všechny děti. Na závěr si každý pohladil plyšového tchoře a řekl svůj nejlepší zážitek z programu, který byl pro děti zajímavý a poučný. Budeme se těšit na další návštěvu s novým programem.

"Já tě sním" "Já tě sním" "Já tě sním"
     
"Já tě sním" "Já tě sním"  

 


Už víme, jak třídit odpady!

Děti z MŠ měly příležitost se během přednášky o třídění odpadu dozvědět, proč je důležité třídit odpady, jaké jsou barvy popelnic a co do nich patří. Na závěr si každý mohl třídění vyzkoušet. 

Už víme, jak třídit odpady! Už víme, jak třídit odpady! Už víme, jak třídit odpady!
     
Už víme, jak třídit odpady! Už víme, jak třídit odpady! Už víme, jak třídit odpady!

 


Červen v MŠ - loučení se školním rokem

Na začátku měsíce jsme uskutečnili plánovaný výlet do „Pohádkové říše Fábula“ v Kamenici nad Lipou. Zde nás přivítal šašek a odvedl nás k audienci u královny. Dále jsme procházeli královským podzemím a navštívili jsme skřítka, ježibabu, vodníka a pekelné království. Cestou jsme hledali indicie, které nás dovedly k pokladu. Shlédli jsme zde i krátké divadelní představení a navštívili malou ZOO.  Poté jsme se vydali na zpáteční cestu. Výlet byl opravdu vydařený.

V tomto měsíci navštívili „školáci“ ZŠ a pod vedením své budoucí třídní učitelky se zúčastnili školního vyučování.

Podnikli jsme i několik polodenních vycházek. Jedna z nich byla na farmu do Obory. Paní Nováková nás farmou provedla a informovala o jejím chodu. Chlapce zaujaly hlavně stroje, děvčata zvířata.

Se školním rokem jsme se rozloučili společnou akcí s rodiči „Stezkou odvahy“. Děti si ve spolupráci s rodiči zhotovily indiánské čelenky, dýmky a šípy. U ohně si všichni za zvuků bubnů zatančili, zazpívali s kytarou. Po setmění se vydali na stezku odvahy a plnění indiánských úkolů. Po jejím splnění se unavení „indiáni“ uložili ke spánku do stanů, které si před akcí postavili. Rozloučili jsme se druhý den společnou snídaní a s přáním podobnou akci uspořádat i příští rok.


Lesní svět v MŠ

23.5.2016 navštívila MŠ Želeč paní Burianová s cílem seznámit děti se světem volně žijících zvířat v našem regionu. Zaujala už svým oblekem ,,myslivce" a troubením fanfáry na lesní roh. Dále si děti prohlédly některá vycpaná zvířata, obrázky, různá paroží a poslechly zvuky vábniček. Celý program děti plně zaujal a zanechal v nich mnoho dojmů.

Lesní svět v MŠ Lesní svět v MŠ Lesní svět v MŠ
     
Lesní svět v MŠ Lesní svět v MŠ  

 


Oslava Svátku matek

MŠ Želeč zve všechny rodiče a přátele na besídku pořádanou u příležitosti oslavy ,,Svátku matek“. Besídka se uskuteční v úterý 3.5.2016 od 15.45 hod v Kulturním domě v ŽelčiSraz dětí v 15.30 hod v KD.


Ukázka dravců v MŠ

Ve středu 13.4.2016 měly děti z naší MŠ možnost si zblízka prohlédnout a pohladit živé dravce (orla stepního, výra velkého a raroha). Pan P. W. z Litvínova děti přiměřenou formou informoval o způsobu lovu těchto dravců a na závěr ukázky práce s těmito dravci se s jedním z nich děti vyfotily. 

Ukázka dravců v MŠ Ukázka dravců v MŠ Ukázka dravců v MŠ
     
Ukázka dravců v MŠ Ukázka dravců v MŠ  

 


Loutkové divadlo v MŠ

V týdnu od 14. 3. –  18.3. jsme spolu s dětmi shlédli dvě divadelní představení. Pohádku ,,O Skřítku Kukovi“ spolu s dětmi z MŠ Hlavatce a pohádku ,,Časopis“ v KD se žáky ZŠ.

Obě představení byla loutková s jedním loutkohercem a měla velmi pěknou úroveň, děti plně zaujala.

Loutkové divadlo v MŠ Loutkové divadlo v MŠ

 


Úspěch ve výtvarné soutěži

Mateřská škola blahopřeje Rosťovi Zetochovi k úspěšné reprezentaci ve výtvarné soutěži ,,Děti na silnici". Jeho výtvarná práce byla zařazena mezi 20 nejlepších (ve věkové kategorii dětí do 6 let). Soutěž pořádal Dům dětí a mládeže Tábor spolu s Besipem. Nejúspěšnější účastníci byli odměněni věcnými cenami a diplomem. 


Klaunská pohádka v MŠ

23. února přijelo do naší MŠ divadlo u ENTÝKA s pohádkou Klaunské rošády. Klaun se svojí kamarádkou opičkou vyprávěl dětem příběh, do kterého zapojil všechny děti. Vyprávění bylo doplněno popletenými písničkami, které děti opravily a poté zazpívaly správně.

Hudební pohádka se líbila i dětem z MŠ Hlavatce, které přijely na divadlo do naší MŠ. 

Pohádka v MŠ Pohádka v MŠ Pohádka v MŠ

 


Masopustní úterý

Na masopustní úterý (9.2. 2016) jsme již druhým rokem navázali na staré tradice a uspořádali jsme v naší obci maškarní průvod. S písničkou jsme prošli obcí a za odměnu děti dostaly sladkost. Ve firmě Finesa nábytek jsme obdrželi  peněžní dar na zakoupení hraček. Děti byly z uskutečněné akce plné zážitků a dojmů. Druhý den vedly rozhovory o jednotlivých maskách a již se všichni těšíme na příští masopustní veselí.

Masopustní úterý Masopustní úterý

 


Návštěva Mikuláše a čerta v MŠ

4.12. k nám do MŠ v předstihu přišel Mikuláš v doprovodu čerta. Děti již nedočkavě čekaly. Přednesly mu společně básničku, zazpívaly písničky. Za odměnu dostaly sladkost a někteří i kousek uhlí.

Návštěva Mikuláše a čerta v MŠ Návštěva Mikuláše a čerta v MŠ Návštěva Mikuláše a čerta v MŠ

 


Nasvícení vánočního stromu v MŠ

Plánovanou akci – nasvícení vánočního stromu – nám letos narušilo počasí. Pro déšť jsme úvodní část – pohoštění, přednes a zpěv – přesunuli ke stromečku ve školní jídelně.

Poté si děti vyzvedly ve školce vlastnoručně vyrobenou vánoční ozdobu a s pomocí rodičů ji zavěsily na stromek před vchodem do MŠ. Ozdobený stromeček všichni požádali, aby se nasvítil a s chutí si u něho zazpívali koledu.

Nasvícení vánočního stromu v MŠ Nasvícení vánočního stromu v MŠ Nasvícení vánočního stromu v MŠ
     
Nasvícení vánočního stromu v MŠ Nasvícení vánočního stromu v MŠ Nasvícení vánočního stromu v MŠ

 


Výroba z přírodnin

Ve středu 21.10. v odpoledních hodinách jsme pořádali akci SPOLEČNÉ TVOŘENÍ. Účastníci si měli přinést libovolné přírodniny a z nich dle vlastní fantazie zhotovit nějaký výrobek. Přišlo méně účastníků, než na jiné akce, ale atmosféra i konečné výsledky prací byly velmi pěkné. Jsou vystaveny před vchodem do MŠ.

Výroba z přírodnin Výroba z přírodnin Výroba z přírodnin

 


Naučná stezka v MŠ - výchovný program organizovaný Záchrannou stanicí Votice

Naučná stezka - výchovný program organizovaný Záchranou stanicí Votice Naučná stezky - výchovný program organizovaný Záchranou stanicí Votice Naučná stezky - výchovný program organizovaný Záchranou stanicí Votice
     
Naučná stezky - výchovný program organizovaný Záchranou stanicí Votice Naučná stezky - výchovný program organizovaný Záchranou stanicí Votice Naučná stezky - výchovný program organizovaný Záchranou stanicí Votice

 


I do MŠ zavítaly čarodějnice :-)

Stejně jako na mnohá jiná místa, i děti v MŠ postihlo čarodějnické rejdění :-) Předškolní děti - VČELKY, nám nejprve vyzdobily školku krásnou čarodějnicí, kterou samy vyrobily a poté se v převleku vydaly do ulic obce.

,,Letí bába na koštěti, chce postrašit malé děti. Před komínem zabrzdila, dovnitř se však netrefila." 

Další akcí v minulém týdnu bylo pohádkové představení čarodějnice Háty. Písničkové pojetí nám krásně navedlo atmosféru čarodějnic. 

I do MŠ zavítaly čarodějnice I do MŠ zavítaly čarodějnice I do MŠ zavítaly čarodějnice
     
I do MŠ zavítaly čarodějnice I do MŠ zavítaly čarodějnice I do MŠ zavítaly čarodějnice

 


Mobilní dopravní hřiště

V pondělí 27.4. nám organizace BESIP postavila na parkovišti před místním ,,KD" mobilní dopravní hřiště a pan příslušník vojenské policie děti z MŠ seznámil s pravidly provozu, s bezpečností na silnici a s povinnou výbavou na kolo. Nejvíce však děti zaujalo policejní auto a jeho siréna :-)

Navštívili jsme mobilní dopravní hřiště Navštívili jsme mobilní dopravní hřiště Navštívili jsme mobilní dopravní hřiště

 


Plavecký výcvik dětí z MŠ

Děti z naší MŠ se účastní předplaveckého výcviku, který trvá 10 vyučovacích hodin. Podívejte se, jak jim to jde :-)

Plavecký výcvik dětí z MŠ Plavecký výcvik dětí z MŠ Plavecký výcvik dětí z MŠ
     
Plavecký výcvik dětí z MŠ Plavecký výcvik dětí z MŠ  

 


Dýňová slavnost

Společná akce rodičů a dětí, kterou jsme pořádali 8.10. pod názvem DÝŇOVÁ SLAVNOST, se vydařila. Bylo hezké počasí a tudíž se mohlo pracovat na školní zahradě. Rodiče z dýní vykrájeli zajímavé lampiony. Děti pomáhaly s vydlabáváním. Hotové lampiony jsme umístili na schodiště u školky a druhý den po ránu je rozsvítili.

Dýňová slavnost Dýňová slavnost Dýňová slavnost

 


Hudební vystoupení

8.10. měly děti z naší MŠ a děti z Hlavatec možnost se zúčastnit hudebního vystoupení "ČARODĚJNICE ELVÍRA". Tento program byl velmi kvalitně připraven a odborně veden. Žádné dítě nezůstalo pasivní. Všechny děti se s chutí zapojily do programu. Během vystoupení zazněly dětské písně (př. Skákal pes ........) i písně z filmových pohádek. Každý dostával sladkou odměnu. Na závěr čarodějnice Elvíra některé děti (kdo si to přál) pomalovala (na kočičku, čertíka......).

Hudební vystoupení Hudební vystoupení Hudební vystoupení

 


Poslední společná akce MŠ

Poslední společná akce (16.6.) s MŠ Hlavatce v tomto školním roce proběhla formou diskotéky pod názvem "Pohádková minishow". Děti si poslechly, zazpívaly a pohybově se vyžily při hře na elektronické varhany.

Poslední společná akce MŠ Poslední společná akce MŠ

 


Hudební nástroje v MŠ

9.6. se v naší MŠ konala předposlední společná akce tohoto školního roku s MŠ Hlavatce. Děti byly zábavou formou uváděny do světa hudby a seznamovány s hudebními nástroji i méně známými. Ocitly se v pohádce, kterou jim vyprávěl hudební nástroj - chrota a současně jim představoval další hudební nástroje (dechové a strunné). Hudebních nástrojů bylo bezmála čtyřicet. Děti si za doprovodu některých nástrojů zazpívaly, jiné jim dávaly hádanky. Na závěr programu si děti prohlédly nástroje z blízka, formou návštěvy v hudebninách.

Hudební nástroje v MŠ Hudební nástroje v MŠ

 


Návštěva Čapího hnízda

3.6. se brzo po ránu začaly scházet děti s batůžky na zádech, protože jsme se vypravili na výlet. Naším cílem se stala ekofarma Čapí hnízdo.  Na určené místo jsme dorazili včas. Nejdříve jsme se posilnili a poté podnikli dlouhou procházku po farmě v doprovodu paní průvodkyně, která nám zajímavým způsobem zprostředkovala informace o chodu farmy a zvířatech. Po shlédnutí farmy měly děti čas na volnou hru. Využily hrací park se zajímavými průlezkami.  Poté jsme se vydali na zpáteční cestu. Po chutném obědě, již v MŠ, děti uvítaly odpolední odpočinek.

Návštěva Čapího hnízda Návštěva Čapího hnízda
   
Návštěva Čapího hnízda Návštěva Čapího hnízda

 


Aktivity MŠ v květnu

 • 15.května se ráno mezi dveřmi objevily známé tváře dětí z Hlavatec. To bylo znamení pro naše děti, že bude v MŠ něco nového - nějaké představení. Do MŠ přijel zpěvák a hudebník z pražské agentury, který dával dětem hudební hádanky a zpíval písničky z pohádek. Děti jeho představení doprovázely tleskáním a zpěvem. Některé písničky pro ně byly neznámé, přesto se představení všem líbilo.
 • 16. května nejstarší děti z MŠ společně se školáky shlédly divadelní představení "Obrazy třicetileté války".  Výlet do naší historie byl dětmi nadšeně přijat. Velmi se jim líbila tehdejší zbroj a zejména chlapci nespustili z četných postav v dobovém oblečení a s vojenskými zbraněmi oči. Někteří měli to štěstí, že si i některé postavy zahráli. Budeme se těšit na další podobné akce.
 • 21.května byl ukončen kurz plavání. V tomto roce byly všechny děti šikovné a na "mokrém vysvědčení " byly samé jedničky. Dokonce několika dětem bylo nabídnuto účastnit se intenzivnější výuky v programu plavecké školy.

Co se událo v MŠ v dubnu

Co se událo v MŠ v dubnu Co se událo v MŠ v dubnu Co se událo v MŠ v dubnu
     
Co se událo v MŠ v dubnu Co se událo v MŠ v dubnu Co se událo v MŠ v dubnu

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Duben v MŠ.doc 25.6 Kb

Co se událo v březnu v MŠ?

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Březnové akce.doc Co se událo v březnu v MŠ? 466.4 Kb

Plavecký výcvik v MŠ

Plavecký výcvik začíná 12.března. Odjezd od základní školy v 7,30 hod. Sraz v mateřské škole v 7,15 hod. S sebou plavky, hřeben, ručník, pití. Svačina je z MŠ. Sladkosti dávejte v přiměřené míře.
 


Únorové aktivity v MŠ

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Únor v MŠ.doc Únorové aktivity v MŠ 12085.8 Kb

Předvánoční čas v MŠ

Doba adventní u nás v mateřské škole je plná událostí. Začala trháním barborek, společným zdobením stromečku, výzdobou tříd a dalších prostor školy, nácvikem představení na předvánoční posezení s rodiči.

Důležitou událostí se ukázala návštěva Mikuláše, anděla i čerta. Děti měly sice trochu obavy, ale zvládly nastalou situaci velice dobře. Mnohé překonaly strach a došly si sáhnout i na čerta. Hned následující týden po Mikulášské se konalo předvánoční posezení. Proběhlo ve dvou částech. V první děti předvedly rodičům pásmo "život na vesnici v minulých časech". Mladší děti formou písní a říkadel předváděly řemesla na vesnici a starší děti pomocí koled zahrály živý betlém.

Poslední týden před vánocemi bude ve znamení koled, vánočních zvyků a povídáním o vánocích.
 


Pohádka v MŠ

V tomto týdnu se uskutečnila první společná akce celé MŠ tohoto školního roku. Navštívila nás paní Pokorová s pohádkou Borůvkové panenky. Starší děvčata se s chutí zapojila do hraní děje a ostatní děti pohádka tak zaujala, že nevnímaly nic jiného kolem sebe. Proto jsme paní Pokorovou opět pozvali, aby přijela s další pohádkou v únoru.


Poslední měsíc v MŠ ve školním roce 2012/13

Přestože je červen (poslední  měsíc v tomto školním roce), je bohatý na činnosti.

 • Děti oslavily Mezinárodní den dětí  - vyrobily si dalekohledy a sledovaly dění po světě (v jiných krajích) se slovním doprovodem pí učitelky.
 • 4. 6. se vydaly na společný výlet. Tentokrát navštívily Houbový park – Ráj skřítků v Roseči u Jindřichova Hradce. Zaujaly je různé postavičky rozmístěné v zahradních zákoutích, tak i muzeum fosilií. Dostatečně se vyřádily při plnění úkolů na jednotlivých stanovištích a velikou radost měly z výroby dárku pro blízkou osobu. Shlédly velmi zajímavý a poučný film o dinosaurech a na závěr formou tomboly dostaly drobné dárky.
 • 12. 6. předvedli předškoláci rodičům (na ukázkové hodině) jak jsou připraveni na školu.
 • 19. 6. se oficielně rozloučili se současnými mladšími kamarády a zašly si do KD na zmrzlinový pohár.
 • Spolu se ZŠ jsme se zúčastnili výchovného programu „Dravci“.  Děti měly možnost z blízka vidět živé dravce našich krajů i některé z ciziny. Třída Včeliček a starší děti z Broučků se vydaly 18. 6. na delší vycházku - na Kozí Hrádek. Zde si prohlédly zříceninu, udělaly si táborák, opekly vuřty a pohrály si. Nejmladší děti si udělaly táborák s opékáním ve školce na zahradě.

Loučení s MŠ

Starší děti se pomalu loučí s Mateřskou školou a  v těchto dnech ještě podnikají společné akce. Dokončily plavecký výcvik, předvedly rodičům co se naučily v zájmovém kroužku angličtiny a navštívily ZŠ, aby se seznámily s prostředím, které je očekává.
 

Loučení s MŠ Loučení s MŠ

 


Plánované aktivity MŠ - červen 2013

 • 4.6. - Výlet – Houbový Park Roseč – Ráj Skřítků
  • Park - Interaktivní pohádková a dinosauří stezka s úkoly
  • Muzeum fosilií – expozice zajímavých nálezů živočichů
  • Výtvarná dílna
  • Film – o dinosaurech 
  • Vstupné: 100.-Kč – vybíráme ve třídě, jízdné bude hrazeno z fondu, odjezd z MŠ v 7:00 hod. 
 • 12.6. - Ukázková hodina předškoláků ve třídě Včeliček
  • Čas: 15.30 hod, ukázka připravenosti na školní docházku
 • 10.6. - Delší dopolední vycházka – s překvapením
 • 25.6. - Rozloučení se školáky – během dopoledního vyučování                                               
   

Duben v MŠ

Duben v MŠMěsíc duben je u nás v MŠ ve znamení pilné činnosti.

3.4. proběhl zápis do MŠ na šk.r. 2013 -14 a současně den otevřených dveří. Na příští rok bylo zapsáno a prohlédlo své budoucí působiště 19 žáků.

4.4. jsme si spolu s paní Pokorovou zahráli na indiány a druhý den v Kulturním domě  shlédli pohádku "Perníková chaloupka".

V tomto měsíci, který je věnován boji za ochranu životního prostředí, uspořádal pan Novák (pro starší děti) přednášku na téma "třídění komunálního odpadu".

V následujícím týdnu jsme podnikli výlet do divadla v Táboře na pohádku "Ferda mravenec". Toto představení mělo u dětí veliký úspěch.

Také jsme využili Den otevřených dveří a vypravili jsme se do Soběslavi prohlédnout si prostory knihovny, Hlásky a hradního sklepení, které je pro veřejnost otevřeno pouze jednou v roce. 

Každodenní činnosti se nesou v duchu jara.
 


Mateřská škola s pohádkou

V týdnu po Velikonocích proběhlo v naší MŠ mnoho akcí. Ve středu se uskutečnil zápis dětí do MŠ na příští školní rok. Zároveň si rodiče i děti mohli prohlédnout prostory školy a zúčastnit se her spolu s budoucími kamarády. Ve čtvrtek nás navštívila pí Pokorová s  Indiánskou pohádkou - děti si s chutí zahrály na indiány a v pátek spolu se ZŠ Želeč a MŠ Hlavatce jsme shlédli (v Kulturním domě) překrásné představení divadla Duha - pohádku Červená karkulka.
 


Plánované aktivity MŠ - březen 2013

 • Návštěva knihovny
  • seznámení s prostředím, výchova dětí ve vztahu ke knihám (v dopoledních hodinách – během vyučování)
  • součást týdenního projektu Týden s pohádkou
 • 6.3. - první hodina plavání
  • Kurz má 10 vyučovacích hodin, vždy ve středu.
  • Cena kurzu: 490.- Kč – vybíráme ve třídě
  • Jezdit se bude společně se ZŠ objednaným autobusem a úhrada jízdného bude rozpočítána na jednotlivce podle počtu dětí.
 • 21.3. - Včelí povídání – společná akce s rodiči
  • čas 15.30 hod v MŠ

Co se událo v lednu v MŠ?

Leden v MŠ byl bohatý na kulturní i sportovní vyžití.


Na splečné akci ZŠ a MŠ Želeč + MŠ Hlavatce (16.1.2013) děti v KD shlédly loutkovou pohádku pod názvem Eliščiny pohádky.

Co se událo v lednu? Co se událo v lednu?

Do MŠ zavítal 21.1. 2013 p. Daňhel s hudební pohádkou "Drak Karamelák". Tato pohádka nenásilnou formou rozvíjela hudební cítění dětí.

Co se událo v lednu? Drak Karamelák

23.1. 2013 se uskutečnila plánovaná akce s rodiči - turnaj hra "

Akce s rodiči Akce s rodiči

A jelikož v průběhu ledna napadal sníh, děti si každodenně při pobytu venku zajezdily na bobech a vyhrály se sněhem.


Plánované aktivity MŠ - únor 2013

 • 12. 2. 2013 - Dětský karneval – dopoledne plné her, tance a zábavy
  • Každé dítě bude mít z domova vlastní masku, rodiče ji dítěti před příchodem do třídy obléknou.

 

 • 21.2. 2013 - HUDEBNÍ POŘAD Schwarz – Drobek: KARNEVAL
  • Společná akce se ZŠ Želeč a MŠ Hlavatce
  • Akce proběhne v dopoledních hodinách v KD
    

Plánované aktivity MŠ - leden 2013

 • Výlet do zimního lesa – termín podle počasí – péče o zvířata, zakládání do krmelce
 • 21.1. - DRAK KARAMELÁK – hudební představení p. Daňhela
 • 22.1. - Turnaj ve hře „ČLOVĚČE NEZLOB SE“ – společná akce s rodiči, začátek v 15:30

Závěr roku v MŠ

Se starým rokem se rozloučily i děti v naší MŠ. 13.12. si zahrály Vánoční pohádku pod vedením pí Pokorové. 17.12. si poslechly poutavou přednášku o lese, kterou vedl ing. Houska a dostaly i nadílku. A co by to byl za konec roku bez tance a veselice. 19. 12. během dopoledne si děti zatancovaly a zasoutěžily na diskotéce. Nechybělo ani pohoštění, které dětem daly maminky z připravených dobrot na vánoční stůl.


Advent v MŠ

Přípravy začaly hned v listopadu – výrobky na Mikuláše, nácvik koled na posezení s rodiči.

4.12.  – na Barboru jsme společně natrhali (ráno při vycházce) větvičky do vázy a těšili se na odpoledne, kdy jsme se chystali spolu s rodiči nasvítit vánoční strom. Nejdříve děti psaly Ježíškovi o dárek a poté si z pet lahví vyrobily ozdoby, kterými zkrášlily velký strom před vchodem do MŠ. Po nasvícení zářil do okolí a vyvolával slavnostní náladu. V kolébce pod stromem ležel Ježíšek, a tak mu děti posvítily již předem vyrobenými lampičkami a zazpívaly mu několik koled. V závěru se přidali i rodiče. Domů odcházeli všichni spokojeni z příjemně společně prožitých chvil.

 5. 12. – ráno, jako každý rok, přišel na návštěvu Mikuláš, čerti a anděl. Děti měly trochu strach, ale ten překonaly a od Mikuláše si vzaly bonbóny a ty nejodvážnější si pohladily i čerta. Všem dětem Mikuláš nandal nadílku do předem vyrobených bot z papíru.

 Nyní čekáme, až opravdu přijdou Vánoce. Posloucháme koledy, povídáme si o vánočních zvycích a těšíme se na dárky, které dostaneme.

 

Advent v MŠ Advent v MŠ Advent v MŠ
     
Advent v MŠ Advent v MŠ Advent v MŠ