Základní informace o MŠ

Základní informace o MŠProvoz Mateřské školy započal v roce 1962. V r. 2003 proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Budova je situována do pěkného prostředí. V předu je školní zahrada s herními objekty i zelení. V zadní části je rozlehlý sad. Součástí objektu je školní jídelna a kuchyně. U obou proběhla taktéž rekonstrukce v souladu s novými hygienickými směrnicemi. Stravovna není využívána pouze dětmi MŠ, ale slouží také Základní škole a veřejnosti.

Mateřská škola se podle svých možností a zájmu obecního zastupitelstva účastní veřejných akcí.

Školu navštěvují i děti z okolních vesnic.

MŠ je od 1.1. 2003 součást subjektu Základní škola Želeč.

Kapacita školy

V současné době je MŠ trojtřídní školou. Během rekonstrukce (v létě 2011) byl stávající prostor chodby přebudován na další (třetí) třídu, která má společné sociální zařízení a hernu se sousední třídou. Touto úpravou se zvýšila možná kapacita školy na 60 dětí. Ke třídám patří sklady pomůcek a šatna pro děti. Dětem je umožněn pohyb po celé budově - s přihlédnutím na jejich bezpečnost. Stravování dětí je ve společné jídelně. Zahrada i sad jsou využívány pro pobyt venku.