Lyžování předškoláků

V týdnu od 8. do 12. ledna probíhal ve Ski areálu Monínec lyžařský kurz, kterého se z naší MŠ zúčastnily 2 děti. Kurz byl určen začátečníkům i pokročilejším dětem. Počasí nám přálo, sněhu bylo dostatek a i přes nízké teploty se lyžování vydařilo.

Děti začínaly kurz na malé sjezdovce, učily se samostatně nazout do lyží, zvednout se ze země, zastavit a otáčet se na lyžích, jezdit na vleku. Postupně se všichni zlepšovaly, naučily se obloučky a ve středu už jezdily na velké sjezdovce.

Po pětidenní intenzivní výuce na konci týdne lyžovali i ti, co v pondělí na svahu stáli poprvé. V pátek, kdy kurz končil, se děti předvedly svým rodičům, kteří za nimi přijeli. Projely připravený slalom, což většina zvládla bez větších problémů. Vyhodnoceni byli všichni lyžaři, každý dostal velkou pochvalu, medaili a diplom.

Pro děti byl lyžařský kurz nejen velkou zábavou, ale také zkouškou obratnosti, samostatnosti, vůle a vytrvalosti. Děti zvládly lyžařský výcvik výborně, byly samostatné a všichni se v lyžování zdokonalily.

Děkujeme instruktorům lyžařské školy za vzorné vedení celého kurzu, za profesionální a lidský přístup k dětem. Poděkování si zaslouží také pracovníci Ski areálu za vytvoření výborných podmínek a zázemí celého kurzu. Děkuji také rodičům za skvělou spolupráci při přepravě dětí a paní učitelek do Želče a zpět.

Přejeme všem dětem i rodičům spoustu krásných zážitků při zimních sportech.

Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků  Lyžování předškoláků