Předškoláci na dopravním hřišti

Dnes předškoláci navštívili dopravní hřiště v Táboře. Nejprve nám paní lektorka vysvětlila pravidla bezpečného pohybu na chodníku a silnici, a jak fungují semafory. Poté jsme společně pojmenovali některé značky a vybarvili si je v pracovním listě. Paní policistka nám vysvětlila, jakou výbavu musíme mít při jízdě na kole, a proč nemůžeme vyjet bez reflexních prvků. Ve druhé části jsme již vše zkoušeli prakticky. Děti si vzaly odrážedla a šlapací auta a snažily se jezdit podle pravidel. Projížděly světelnou křižovatkou, po kruhovém objezdu a i přes železniční přejezd. Naučily se, že dopravní prostředky jezdí po pravé straně a řidič musí pozorně sledovat nejen dopravní značky, ale i chodce. Někteří si vyzkoušely i roli chodce a již každý si pamatuje, že přecházení vozovky je možné jen po důkladném rozhlédnutí a pouze na zelenou. Na závěr děti dostaly řidičský průkaz a reflexní prvky, a šťastní jsme se vrátili do školky.