MŠ Želeč

Letí, letí pusinka

Oslava svátku matek proběhla letos u nás v mateřské škole na horní zahradě. Nezúčastnili se jen maminky, ale i ostatní rodinní příslušníci.

Jako první nastoupila třída Broučků, naši nejmenší pod vedením paní učitelky J. Pilařové předvedli písničkový průřez o různých řemeslech a povoláních, tančily a zpívaly a moc se jim to povedlo. Motýlci (prostřední třída) pod vedením paní učitelky E. Strouhalové přilétly s krásných programem a jejich písnička Malé štěně, obohacená o rekvizity v podobě čepiček jednotlivých zvířátek, byla nádherná. Nakonec vystoupily naše nejstarší děti z oddělení Včelek, které pod vedením paní učitelky K. Svobodové přivítaly maminky mávátky v podobě květin nebo srdíček a děti přednesly básničky, tanečky a písničky. Po vystoupení donesly děti každý své mamince dárek, v podobě přívěsku ze skla, které děti samy každý své mamince nazdobily.

Vrcholem celé akce bylo malé překvapení. Paní učitelky vyzvaly všechny tatínky a dědečky, aby společně s dětmi zatančili pro maminky ptačí tanec. Legrace to byla veliká.

Vystoupení se dětem moc povedlo a kdo ještě nepospíchal domů, mohl si vyzkoušet s rodiči například přetahování a další a další aktivity, které byly připraveny na osmi stanovištích.

Letí, letí pusinka  Letí, letí pusinka