MŠ Želeč

Vánoční dílničky 2023

27. a 28. listopadu splnil svůj slib včelař pan Dvořák a opět navštívil naši MŠ. Tentokrát si připravil činnosti pro rodiče a děti. Ti nejmenší mačkali vosk do ořechových skořápek, přidali knot a vyrobili plovoucí svíčky.

Při odlévání svíček se museli zapojit i rodiče, protože formy se musí bezpečně zamotat gumičkami a knot přichytit kolíčkem. Poté se do forem vléval roztavený včelí vosk, forma se dala ven , aby vosk pořádně ztuhl a pak si děti vylouply svíčku. Ještě se musel zavoskovat koneček a hotovo.

Pan Dvořák nám prozradil, jak si propolisovou mast správně zhotovit a z teorie jsme šli i do praxe a mast jsme si vyrobili. Hlavně pro rodiče bylo připraveno povídání o výrobě propolisové masti, o včelařství a výrobě medoviny, která byla připravena na ochutnávku. Povídání i činnosti se všem líbili a už se těšíme na další setkání.

Děkujeme za krásné Vánoční dílničky pane Dvořáku, vůně včelího vosku nás provázela v jídelně ještě několik dní.

Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023

Vánoční dílničky 2023Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023 Vánoční dílničky 2023