Základní a mateřská škola Želeč

Organizace školního roku 2017 / 2018
Základní informace o ZŠ
Rozvrhy hodin
Úspěch našich žáků na atletické olympiádě
Škola v přírodě

Jak rozesmát princeznu?

divadelní představení na podporu sdružení IMY

více na Obec Želeč

Rekonstrukce a přístavba Mateřské školy v Želči

více na Obec Želeč

Návštěva partnerské školy z Polska

Projekt EDISON opět v naší škole

Stejně jako v loňském roce i letos se ZŠ a MŠ Želeč společně se ZŠ Malšice zúčastnila projektu Edison, pořádaném mezinárodní studentskou organizací AIESEC. Navštívilo nás celkem pět lektorů – La z Gruzie, Kamran z Azerbajdžánu, Isidora z Číny, Kani z Kyrgizstánu a Yusuf  z Jordánska. Prezentace jednotlivých zemí probíhaly v dopoledních hodinách, lektoři dětem ukazovali památná místa a zajímavosti svých zemí, ukázky byly doplněny hrami, soutěžemi a tanečky. Výklad probíhal v anglickém jazyce, několik vybraných slov se naši žáci naučili i v rodném jazyce našich hostů.

Program byl doplněn odpoledními aktivitami pro lektory. Ve středu byl zorganizován výlet do Tábora, kde měli naši hosté možnost navštívit Husitské muzeum a táborské podzemní chodby. Čtvrtek byl věnován pohybovým  aktivitám v ZŠ Malšice, kde se konalo sportovní odpoledne pro lektory a žáky našich škol.

Celotýdenní program byl zakončen v pátek, kdy jsme se s našimi hosty rozloučili a poděkovali za milou návštěvu. Velký dík patří také všem hostitelským rodinám, u kterých byli lektoři ubytováni a bez kterých by se akce podobného typu nemohla konat.

Projekt EDISON Projekt EDISON Projekt EDISON

Projekt EDISON Projekt EDISON