Informace k dotacím JČK pro rodiny s dětmi

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vás informoval o vyhlášeném programu Jihočeského kraje, jehož cílem je podpořit rodiny s dětmi, aby díky zvyšujícím se nákladům na životní potřeby nemusely omezovat školní a mimoškolní aktivity svých dětí.

Maximální výše na podporovanou osobu činí 4 000 Kč na jedno dítě v období 1.pololetí školního roku 2022/2023.

Podporované děti jsou ve věkové kategorii od 3 let (k 1. 8. 2022) do dovršení 19 let (k 1. 8. 2022). Děti musí mít trvalý pobyt v Jihočeském kraji k 1. 8. 2022.

Podporovanými aktivitami podle tohoto dotačního programu jsou:

• předškolní vzdělávání (MŠ),
  • ubytování žáků v domově mládeže, internátu a škole v přírodě,
  • vzdělávání v základních uměleckých školách (ZUŠ),
  • zájmové vzdělávání ve střediscích volného času, školních klubech a školních družinách,
  • školní stravování,
  • další zájmové, volnočasové, tělovýchovné a sportovní aktivity dětí (kroužky, soustředění, kurzy apod.)

Podporovány budou děti žijící ve společné domácnosti, v níž je splněna alespoň jedna z níže uvedených podmínek:

• pobírána dávka „Přídavek na dítě“ (alespoň v některém měsíci roku 2022)
  • pobírána dávka „Příspěvek na bydlení“ (v prvním nebo druhém čtvrtletí roku 2022)
  • čistý měsíční příjem připadající na člena společné domácnosti ve výši maximálně 13 000 Kč včetně.

Podmínkou pro přiznání a vyplacení podpory je, že zákonný zástupce podporované osoby a jeho manžel/druh/partner není ke dni podání žádosti o podporu déle než 6 měsíců veden v evidenci uchazečů o zaměstnání (potvrzeno úřadem práce).

Bližší informace naleznete na adrese https://www.kraj-jihocesky.cz/cs/ku_dotace/vyhlasene#datum-vyhlaseni-15-9-2022-my-v-to-jihocechy-nenechame-i-podpora-rodin-s-detmi-od-3-let-do-dovrseni-19-let-na-skolni-a-mimoskolni-aktivity.

V případě potřeby se informujte  u ředitele školy.

Mgr. Bc. Petr Cába, ředitel školy