Třídní projekt "Veselé zoubky“

Žáci prvního ročníku naší školy se v hodinách prvouky v rámci tematického celku "Člověk a jeho zdraví“ zapojili do preventivního programu "Veselé zoubky“ vyhlášeného společností dm drogerie markt s.r.o., Česká republika.

V průběhu několika vyučovacích hodin žáci shlédli film "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Seznámili se s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz.

Probírali zásady správné péče o zoubky, jak si čistit zoubky a proč navštěvovat zubního lékaře. Žáci se také z interaktivního programu dozvěděli, jaký zubní kartáček si vybrat, jak často ho měnit, jak často navštěvovat zubního lékaře, jak se správně stravovat, abychom předcházeli zubnímu kazu.

Za správné vyplnění pracovního listu dostali žáci jako odměnu dm dárkové balíčky "Veselé zoubky“ s předměty, které se týkají ústní hygieny.

Třídní projekt "Veselé zoubky“ Třídní projekt "Veselé zoubky“ Třídní projekt "Veselé zoubky“