Přednáška pana Housky

Ve čtvrtek 25. dubna k nám do MŠ v dopoledních hodinách zavítal Ing. Petr Houska s přednáškou o myslivosti. Děti se dozvěděly, co vlastně myslivost je. Podle obrázků poznávaly zvěř a ptactvo žijící v našich lesích a učily se, jak se starají o svá mláďata, kde žijí, co loví a mnoho zajímavostí i o lese samotném. Navíc se naučily i zvířecí řeč. Jak? Díky zvukové tabuli, u které se děti nejvíce předháněly s odpověďmi. Pan Houska dětem přinesl ukázat i shozy zvěře, kterou mohou potkat v naší přírodě a vysvětlil rozdíl mezi rohem a parohem. Děti si poskládaly pexeso, na kterém rozeznávaly listnaté a jehličnaté stromy a zvěř. Jako upomínku na přednášku si každý odnesl drobný dárek  a také poznání, proč je důležité mít zodpovědný vztah k přírodě a ke zvěři.

Panu Houskovi velice děkujeme za jeho úžasnou přednášku, moc se nám všem líbilo jeho povídání a upoutali nás i přinesené didaktické pomůcky.