MŠ Želeč

Lyžařský kurz na Monínci

V týdnu od 8.1. – 12.1.2024 se děti z naší mateřské školy zúčastnily lyžařského kurzu na Monínci.

Devět odvážlivců z naší školky, děti ze základní školy a dvě děti ze školky z Hlavatec se společně s pedagogickým doprovodem každý den kolem oběda, vydali autobusem na cestu na Monínec. První den se dětem rozdělovaly boty, přilby, lyže a pak už děti vyrazily na svah, aby si instruktoři vyzkoušeli, jak jsou děti zdatné a rozřadili je do správné skupiny. Letos ve čtvrtek děti byly za své úspěchy na lyžích motivovány i indiciemi, které jim napověděli, kde se ukrývá poklad v podobě drobné sladkosti, kterou si všichni naši lyžaři zasloužili. Můžeme tedy říci, že se nestačíme divit, jak jsou děti úžasné a co vše jsou schopny si za týden osvojit. I ty děti, které se v pondělí stojí na lyžích poprvé,  tak v pátek sjíždí už velkou sjezdovku. Pátek je totiž i den, kdy děti předvedou svým rodičům, co se za týden díky lyžařským instruktorům naučily.

Děti jsou pak odměněny za svoji odvahu a šikovnost medailí a diplomem.