Škola v přírodě

V týdnu od 17. června do 21. června odjeli žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku a paní učitelky a družinářky na školu v přírodě do malebné jihočeské přírody nedaleko Nadějkova na Chyšecku.

Počasí nám přálo, bouřky a místní přeháňky se nám vyhýbaly, takže jsme si všichni užívali polí, lesů, luk i strání k dopolední výuce i odpoledním vycházkám do blízkých vesniček se starodávnými domky i selskými statky, poznávali jsme bylinky, zkoumali jsme rostliny a živočichy místního rybníka. Na výpravě za menhiry jsme se dozvěděli, že byl tento kraj v dávných dobách hustě osídlen Kelty a dozvěděli jsme se zajímavosti o keltské kultuře.

Jídlo bylo vynikající, hlavně ranní snídaňové rauty dětem chutnaly, stejně tak obědy i večeře. Zaměstnanci hotelu, včetně paní recepční, byli příjemní, milí a ochotní.              

V horkých dnech jsme měli k dispozici i hotelový bazén, kde jsme se mohli příjemně osvěžit a stejně vynikající byla i kopečková zmrzlina, kterou jsme si po obědě kupovali.
K dispozici zde byla i hřiště na volejbal, nohejbal, tenis s tartanovým povrchem, též hřiště na fotbal a plážový volejbal.

Velkou oporou nám všem byla zkušená zdravotnice paní Helenka Čaňková, která pečlivě dohlížela na zdravotní stav žáků, podávala lékařem stanovené léky dětem, ošetřovala drobná poranění a bděla nad dětmi doslova ve dne i v noci. Díky ní jsme školu v přírodě všichni přečkali bez úrazů a ve zdraví.

Letošní škola v přírodě se vydařila, dětem se líbilo, počasí nám přálo, těšíme se na příští rok, třeba opět na Mozolově.