Základní a mateřská škola Želeč

Aktuality

Projekt "Ovoce do škol"
více
Aktuální jídelníček
více
Seznam dětí přijatých do Mateřské školy Hlavatce pro školní rok 2017 / 2018
více

Jak rozesmát princeznu?

divadelní představení na podporu sdružení IMY

více na Obec Želeč

Návštěva partnerské školy z Polska
více
Den Slabikáře
více
Účast Základní školy na sbírce Českého dne proti rakovině
více
Termíny zájmových kroužků - květen 2017
více
Výsledky zápisu do prvního ročníku Základní školy v Želči
více
Kritéria pro příjetí do MŠ
školní rok 2017 / 2018
více
Kritéria pro přijímání žáků do 1.ročníku
školní rok 2017 / 2018
více
Rozpočet ZŠ a MŠ 2017
více
Kulturní akce v MŠ
více
Karneval školní družiny
více
Pohádka "Veverka Zrzečka"
více
Zdravá pětka
více
Karneval v ZŠ
více
Dětský karneval v MŠ
více
Děti do bruslí
více
Adventní čas v MŠ
více
Mobilní Planetárium
více
Projekt Děti do bruslí
více
Zpívání koled v kapličce
více
Rozsvícení vánočního stromku v MŠ Želeč
více
Hudební představení v MŠ
více
Společná akce rodičů a dětí v MŠ
více
Drakiáda ZŠ
více
"Já tě sním"
více
Děti z naší ZŠ na ledě!
více
Drakiáda
více
EDISON v Želči
více
Už víme, jak třídit odpady!
více
Výroční zpráva ZŠ 2016
více
WATTSENGLISH V ZŠ ŽELEČ
Začátek kurzů v úterý 20.9.2016, více informací v příloze.
více
Rozvrhy hodin
více
Zájmové kroužky – školní rok 2016 / 2017
více
Organizace školního roku 2016 / 2017
více
Základní informace o ZŠ
více
Časový rozvrh výdeje stravy
více
Roční plánované akce školy
více

Rekonstrukce a přístavba MŠ Želeč

více na Obec Želeč

Členové Školské rady
více

 
Počasí v Želči

Meteoradar


Návštěvy

TOPlist

Projekt "Ovoce do škol"

V rámci Projektu Ovoce do škol proběhl na škole doprovodný program Ochutnávkový koš. V Ochutnávkovém koši byly různé druhy exotického ovoce, ale i běžné zeleniny. Během ochutnávky jsme si povídali o prospěšnosti konzumace ovoce a zeleniny. U některých druhů exotického ovoce jsme si říkali, kde se pěstuje, případně jak se vhodně připravuje.

Dětem se ochutnávka líbila a určitě si pochutnaly. 

V rámci projektu Ovoce do škol dostávají žáci pravidelně jednou za 14 dní různé druhy ovoce a zeleniny.

Projekt "Ovoce do škol" Projekt "Ovoce do škol" Projekt "Ovoce do škol"

 


Seznam dětí přijatých do Mateřské školy Hlavatce pro školní rok 2017 / 2018

Seznam dětí přijatých do Mateřské školy Hlavatce na základě zápisu z 10. 5. 2017. 

Přidělené registrační číslo (číslo jednací na rozhodnutí):

  • ZS 124/17/2
  • ZS 123/17/2
  • ZS 126/17/2
  • ZS 125/17/2
  • ZS  130/17/2
  • ZS  127/17/2
  • ZS  129/17/2

Den Slabikáře

Ve čtvrtek 25.5.2017 od 7,30 hodin se koná Den Slabikáře. Žáci první třídy oslaví své čtenářské dovednosti malou slavností. Rodičům i prarodičům předvedou, co se za první rok školní docházky naučili. V závěru jejich vystoupení budou odměněni sladkou pochoutkou.


Návštěva partnerské školy z Polska

V týdnu od 24.4. - 28.4.2017 jsme na naší škole přivítali osm studentek a tři pedagožky z Polska, z města Legionowo, které leží nedaleko Varšavy. Na této škole, oproti naší, studuje 600 žáků. Je zde 1.a 2. stupeň ZŠ a nižší gymnázium. 

Přijely na naše pozvání, abychom jim mohli oplatit setkání, které proběhlo v březnu loňského roku na jejich škole. 

Žákyně byly ubytovány v rodinách našich žáků. Účelem tohoto setkání bylo, aby si děti prověřily a uplatnily své znalosti angličtiny ve vzájemné komunikaci. A pokud se vyskytl nějaký problém, domluvili se polsky, protože polština je velice blízký jazyk tomu našemu.

V tomto týdnu se žákyně i pedagožky zapojily v dopoledních hodinách do výuky vlastivědy a angličtiny a dvou workshopů – HV a PV. My zase shlédli pěknou prezentaci o partnerské škole.

Paní učitelky navštívily i želečskou mateřskou školu a mohly tak porovnat úroveň jejich a naší MŠ.

Také jsme se snažili ukázat mnoho zajímavostí z našeho okolí. Navštívili jsme místní „Špejchar“, soběslavské náměstí a Kostel sv.Petra a Pavla i s přednáškou a nádhernou soběslavskou knihovnu. Ta se všem moc líbila.

Uprostřed týdne jsme podnikli celodenní výlet do Hluboké nad Vltavou. Návštěva Tábora a táborského Muzea čokolády i s pracovní dílnou se také vydařila.

Čtvrteční slavnostní rozloučení proběhlo i s účastí pana starosty, místostarosty a členů školské rady. Naše příští setkání je naplánováno na říjen 2017 opět v Legionowu. 

Návštěva partnerské školy z Polska Návštěva partnerské školy z Polska Návštěva partnerské školy z Polska
     
Návštěva partnerské školy z Polska Návštěva partnerské školy z Polska Návštěva partnerské školy z Polska
     
Návštěva partnerské školy z Polska Návštěva partnerské školy z Polska  

 


Účast Základní školy na sbírce Českého dne proti rakovině

Již devátým rokem se naše škole zúčastnila charitativní sbírky Den proti rakovině, který pořádá Liga proti rakovině Praha. Prodali jsme 200 kytiček a vybrali celkem 4 444 Kč. Poděkování patří všem, kteří přispěli a také žákům a učitelům, kteří se na sbírce podíleli.  


Termíny zájmových kroužků - květen 2017

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
terminy-zajmovych-krouzku947458077.xls 37.4 Kb

Výsledky zápisu do prvního ročníku Základní školy v Želči

V pondělí 10.4.2017 se konal zápis do prvního ročníku základní školy. K zápisu se dostavilo 27 předškoláků. Do první třídy bylo zapsáno 22 dětí. Rozhodnutí o odkladu dostalo na základě doporučení Pedagogicko psychologické poradny a dětského lékaře 5 dětí.  Zákonní zástupci obdrží Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání proti podpisu v mateřské škole.


Projekt Děti do bruslí

Základní škola se zapojila do projektu Děti do bruslí. V rámci projektu se děti budou učit pod dohledem odborných lektorů základům bruslení. Tento projekt je určen pro žáky prvního stupně. Projekt zaštiťuje bývalý extraligový hokejista Zdeněk Ondřej. Žáci 1. - 5. ročníku budou mít 10-ti hodinový kurz za 550 Kč na zimním stadionu v Soběslavi. Naše škola začíná 6.ledna od 8,30 do 9,30 hod.

V pondělí 12.prosince od 15,45 hod proběhne informativní schůzka pro rodiče, kde jim budou podány bližší informace. Bližší info naleznete rovněž na webu www.detidobrusli.cz


DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
desatero-pro-rodice-deti-predskolniho-veku.doc 66 Kb

EDISON v Želči

Ve dnech 26.9. - 30.9. 2016 jsme na naší škole v rámci mezinárodní spolupráce s organizací AIESEC přivítali osm stážistů. Byli to studenti nejen z Evropy, ale i ze Střední Ameriky, Afriky a Asie.

Představila se nám Nazanin z Iránu, Sophie z Hong Kongu, Reem z Jordánska, Anuka z Gruzie a Anastasia z Ukrajiny, dále pak Eduardo z Mexika, Haseeb z Pakistánu a Ibrahim z Maroka. V tomto týdnu žákům čtvrté a páté třídy odpadla běžná výuka, avšak v hodinách se průběžně vystřídali všichni stážisté s velmi pěknými a úžasně připravenými prezentacemi o svých zemích. Děti byly formou vyprávění, her a tanečků seznámeny s kulturními zvyky, tradicemi, historií a zajímavostmi těchto států. Veškerá komunikace probíhala v anglickém jazyce i za pomoci učitelů a jsme přesvědčeni, že toto setkání bylo přínosem i do budoucna, jako velká motivace pro další vzdělávání žáků v angličtině. Velkým plus bylo i pěkné chování stážistů. Srdečnost, vstřícnost a nenásilná forma s jakou přistupovali k předávání jednotlivých informací, bylo velmi milé. Jelikož jsme malá škola, studenti byli rozděleni do dvou skupin a po dohodě se Základní školou v Malšicích, probíhala podobná prezentace i tam. Celý týden jsme úzce spolupracovali. V úterý a ve čtvrtek jsme našim hostům zpestřili odpoledne bowlingovým turnajem a sportovními aktivitami, kterých se zúčastnili jak žáci, tak i rodiče a učitelé. Ve středu, kdy byl stání svátek, jsme je společně s Malšickou školou vyvezli na výlet do Bechyně a ukázali trošku historie zase z našeho regionu. Návštěva zámku i kláštera byla velmi pěkná a hostům se líbila. Následoval společný oběd.

Na závěr nesmíme zapomenout, že velké poděkování patří i rodinám, ve kterých byli naši studenti ubytováni. Postarali se nejen o příjemný pobyt, ale i o program v době, kdy studenti měli volno.

EDISON v Želči EDISON v Želči EDISON v Želči

Více fotografiíí naleznete ve Fotogalerii.


WATTSENGLISH V ZŠ ŽELEČ

Začátek kurzů v úterý 20.9.2016, více informací v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
anglictina-s-alexem-2016-17.doc 410.1 Kb

Zájmové kroužky – školní rok 2016 / 2017

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
zajmove-krouzky434610690.doc 28.2 Kb

Kroužek správné výslovnosti

Od října 2015 bude na naší škole pokračovat kroužek na procvičování správné výslovnosti „OBRATNÝ JAZÝČEK“, který povede paní učitelka J. Pilařová.

Navštěvovat ho mohou děti, které mají problémy se správnou výslovností a navštěvují logopedickou poradnu.

Nácvik probíhá pomocí artikulačních cvičení, nápodobou zvuků, dechovým cvičením. Vyvozená hláska je procvičována na slabikách, slovech a na podkladech přinesených z logopedické poradny.

Kroužek bude probíhat 1x týdně v odpoledních hodinách individuální formou.


Sociální příspěvek na akce pořádané ZŠ Želeč

Vážení rodiče,

na základě jednání s Obecním úřadem v Želči Vám oznamujeme, že je možné požádat Základní školu formou písemné žádosti o poskytnutí finančního příspěvku na různé akce pořádané Základní školou a Mateřskou školou v Želči, které hradí rodiče.

Příspěvek je určen pro rodiče samoživitele, kteří pobírají sociální příspěvek na dítě nebo pro rodiče, kteří jsou v evidenci na Úřadu práce. Žadatelé mohou žádostí předkládat také řediteli školy.


Zapojení školy do projektu "Rodiče vítáni"

Zapojení školy do projektu "Rodiče vítáni"Naše škola se zapojila do projektu "Rodiče vítáni" a díky splnění stanovených kritérií jsme byli oceněni za vstřícnou komunikaci a spolupráci s rodiči.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám.

A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům. Více informací o projektu na www.rodicevitani.cz.


Čteme dětem

Od června jsme zahájili spolupráci se ZŠ s cílem vzbudit v dětech zájem o knihy. Jednou za čtrnáct dnů - vždy v úterý - některý žák z páté třídy přijde do MŠ a před spaním dětem předčítá místo paní učitelky. Od září bychom chtěli poprosit rodiče, kteří mají zájem a čas, zda by se do této akce zapojili. Předem se s paní učitelkou dohodněte na termínu a pohádce.

Děkujeme za spolupráci