Základní a mateřská škola Želeč

Jméno souboru Popis Velikost
zajmove-krouzky434610690.doc 28.2 Kb

Kroužek správné výslovnosti

Od října 2015 bude na naší škole pokračovat kroužek na procvičování správné výslovnosti „OBRATNÝ JAZÝČEK“, který povede paní učitelka J. Pilařová.

Navštěvovat ho mohou děti, které mají problémy se správnou výslovností a navštěvují logopedickou poradnu.

Nácvik probíhá pomocí artikulačních cvičení, nápodobou zvuků, dechovým cvičením. Vyvozená hláska je procvičována na slabikách, slovech a na podkladech přinesených z logopedické poradny.

Kroužek bude probíhat 1x týdně v odpoledních hodinách individuální formou.

Sociální příspěvek na akce pořádané ZŠ Želeč

Vážení rodiče,

na základě jednání s Obecním úřadem v Želči Vám oznamujeme, že je možné požádat Základní školu formou písemné žádosti o poskytnutí finančního příspěvku na různé akce pořádané Základní školou a Mateřskou školou v Želči, které hradí rodiče.

Příspěvek je určen pro rodiče samoživitele, kteří pobírají sociální příspěvek na dítě nebo pro rodiče, kteří jsou v evidenci na Úřadu práce. Žadatelé mohou žádostí předkládat také řediteli školy.

Zapojení školy do projektu "Rodiče vítáni"

Zapojení školy do projektu "Rodiče vítáni"Naše škola se zapojila do projektu "Rodiče vítáni" a díky splnění stanovených kritérií jsme byli oceněni za vstřícnou komunikaci a spolupráci s rodiči.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám.

A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům. Více informací o projektu na www.rodicevitani.cz.

Čteme dětem

Od června jsme zahájili spolupráci se ZŠ s cílem vzbudit v dětech zájem o knihy. Jednou za čtrnáct dnů - vždy v úterý - některý žák z páté třídy přijde do MŠ a před spaním dětem předčítá místo paní učitelky. Od září bychom chtěli poprosit rodiče, kteří mají zájem a čas, zda by se do této akce zapojili. Předem se s paní učitelkou dohodněte na termínu a pohádce.

Děkujeme za spolupráci